Zastawa porcelanowa – ponadczasowy wybór do domu w każdym stylu

Zastawa porcelanowa – ponadczasowy wybór do domu w każdym stylu

17 października 2019 Wyłącz przez MK

Urządzając dom lub szukając doskonałego pomysłu na prezent warto stawiać na nie tylko na piękny wygląd, ale także na jego trwałość. Wszystko to, znajdziemy w ponadczasowej, eleganckiej porcelanie, odpowiedniej zarówno do tradycyjnego, jak i bardzo nowoczesnego mieszkania.

Trendy, nawet te dotyczące aranżacji wnętrz, mają tendencję do częstej i niespodziewanej zmiany. Wyposażając swoje wnętrza w meble, tekstylia czy inne przedmioty użytkowe warto zatem kierować się przede wszystkim ponadczasowością, wybierając produkty, które zawsze będą modne i przede wszystkim atrakcyjne wizualnie. Jednym z takich artykułów są zastawy porcelanowe o niezaprzeczalnie eleganckim wyglądzie i wysokiej trwałości, która pozwala im służyć swoim właścicielom przez pokolenia z tak samo nienagannym wyglądem.

Klasyczny i elegancki wybór

Chociaż porcelanowe zastawy stołowe kojarzą nam się z mocno zdobionymi filiżankami, talerzykami i wazami to tak naprawdę bez trudu zakupimy również niezwykle minimalistyczne porcelanowe naczynia o prostej linii i uniwersalnej kolorystyce. Śnieżnobiała zastawa zawsze będzie prezentowała się z klasą, niezależnie od okoliczności czy sposobu udekorowania stołu. Ponadto, pozwoli na zupełną dowolność w kwestii wyboru obrusu, świeczników czy serwetek. Serwis kawowy lub zestaw obiadowy złożony z podstawowych elementów, takich jak filiżanki, talerze i miski powinien znaleźć się w każdym domu, dlatego dobrym pomysłem jest wybór kompletu, który swoją uniwersalnością pokona przemijającą i kapryśną modę.

Trwałość ponad wszystko

Niekiedy zastawa stołowa wymaga wymiany nie ze względu na nowy, podbijający świat trend, lecz na swoją niską jakość, która skutkuje utratą oryginalnego koloru, zmatowieniem czy nawet zarysowaniami. Z niczym takim nie mamy jednak do czynienia, kiedy wybieramy autentyczną, wysokiej jakości porcelanę. Materiał ten jest nie tylko śnieżnobiały i lśniący bez względu na swój wiek, ale także w pełni odporny na uszkodzenia mechaniczne, spowodowane codziennym użytkowaniem. Talerzyk z porcelany nie zadrapie się wskutek korzystania z widelca czy noża i nie utraci swojego estetycznego wyglądu, kiedy będziemy myć go w zmywarce. Porcelanowa zastawa będzie zatem wyborem odpornym zarówno na zmienną modę, jak i na naturalne zużycie.