Pracujesz zdalnie? Sprawdź jakie osłony okienne wybrać do domowego biura

Pracujesz zdalnie? Sprawdź jakie osłony okienne wybrać do domowego biura

27 maja 2020 0 przez MK

Światło odbijające się od ekranu komputera to często największy problem osób pracujących z domu. Kiedy Twój gabinet jest mocno nasłoneczniony, możesz mieć ograniczoną widoczność i nawet kalibracja ustawień wyświetlacza nie będzie rozwiązaniem. Możesz jednak poprawić swój codzienny komfort, decydując się na dobre osłony okienne. Co wybrać?

Zacienienie miejsca, w którym znajduje się stanowisko komputerowe to podstawa. Jeżeli chcesz swobodnie kontrolować ilość światła wpadającego do środka, a przy tym urządzić estetyczne wnętrze, sięgnij po rolety i żaluzje. To wyposażenie często jest spotykane we współczesnych biurach — z powodzeniem możesz zastosować je również w domu.

Rolety — rzymskie, klasyczne, dzień noc

W pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych liczą się rozwiązania funkcjonalne. Inwestorzy chętnie wybierają rolety, ponieważ:

  • można zamówić je na konkretny wymiar i dopasować dokładnie do rozmiaru oraz kształtu okna,
  • za ich pomocą można swobodnie regulować stopień nasłonecznienia i kąt padania promieni, aby nie odbijały się od monitora,
  • są łatwe w utrzymaniu czystości.

Dzięki temu, że tego typu osłony dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, z łatwością dopasujesz je do ogólnej stylistyki wnętrza.

Ważny jest typ materiału użyty do produkcji. Im wyższa gramatura (nawet 320g/m2), tym lepszy poziom zaciemnienia.

Zwracaj też uwagę na sposób montażu. Najlepszą blokadą dla promieni słonecznych są rolety przylegające bezpośrednio do szyby, a więc montowane w ramie okna. W przypadku, gdy osłona (najczęściej rzymska) zostanie zawieszona na karniszu, wówczas musisz liczyć się z tym, że po bokach — między nią a ścianą — pojawią się prześwity. Nowoczesne rolety oraz fachowy montaż znajdziesz na https://wolakrakzal.com.pl/rolety/

Żaluzje klasyczne i nowoczesne

W naszym zestawieniu uwzględniliśmy też żaluzje. Te klasyczne, aluminiowe, nadal często spotykane są w biurach i lokalach użytkowych. O tym wyborze decyduje zazwyczaj:

  • niski koszt zakupu,
  • minimalistyczny design,
  • łatwy montaż,
  • bezproblemowe czyszczenie lameli.

W domu zdecydowanie lepiej będą wyglądały drewniane wersje żaluzji. To atrakcyjny rodzaj osłony, która perfekcyjnie pasuje do wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym. Podobnie jak poprzedniczki, również ona produkowana jest w wielu kolorach i rozmiarach do wyboru. Dzięki zastosowaniu automatycznych systemów sterowania, ustawianie kąta nachylenia poszczególnych lameli jest łatwe i precyzyjne. To ważne, kiedy chcesz skierować strumień światła w inną stronę, niż na ekran swojego komputera.