Postaw na bezpieczne wnętrze!

Postaw na bezpieczne wnętrze!

5 lutego 2013 Wyłącz przez lm

Podczas remontu, staramy się wybierać to co się nam podoba i będzie ładnie prezentować się w naszym mieszkaniu. Staramy się także aby nasze wybory, były praktyczne w użytkowaniu a także łatwe w dbaniu o czystość. Jednak jest jeszcze coś, na co powinno się zwracać uwagę, a mianowicie bezpieczeństwo.

Ważne by wybierać materiały bezpieczne w użytkowaniu, przede wszystkim w łazience. Podczas wybierania posadzki do łazienki, zwróć uwagę na stopień poślizgu kafelek. Podłoga w łazience jest narażona na częsty kontakt z wodą, Łatwo się zatem poślizgnąć i doprowadzić do złamania ręki czy nogi. Podobnym wypadkom, mogą ulec także dzieci, które mogą się przewrócić wbiegając, lub wybiegając z łazienki. Jeśli masz już na podłodze kafelki, możesz położyć na nie specjalną, antypoślizgową gumową matę. Innym wyjściem są różnokolorowe dywaniki, od spodu pokryte gumą, dzięki czemu stają się antypoślizgowe. Jeżeli, natomiast wybór kafelek, jest przed tobą, zwróć uwagę na te antypoślizgowe. Nie ma odpowiedniej klasy antypoślizgowości, którą stosuje się w łazienkach prywatnych. Ważne zatem, by nasz wybór był przemyślany. Zwracaj, także uwagę na to jakimi symbolami, oznaczone są płytki. Te o symbolach składających się z jednej litery to płytki, po których można bezpiecznie chodzić boso. Natomiast, te które w nazwie mają i literę i cyfrę, odnoszą się do skali poślizgu, chodząc po płytkach w obuwiu.

Najważniejsze jest by płytki, przeznaczone do kafelkowania podłogi, były matowe a nie błyszczące. Błyszczące płytki, zawsze są bardziej śliskie i łatwiej o przewrócenie się. Bezpieczeństwo w twoim mieszkaniu, jest bardzo ważne. Analizuj swoje wybory, dotyczące wykończenia oraz wyposażenia mieszkania. Czy aby na pewno, są one bezpieczne dla domowników? Zanim, coś kupisz do mieszkania, spójrz na produkt pod względem funkcjonalności, bezpieczeństwa oraz pociągającego design.