Pokój młodzieżowy

Pokój młodzieżowy

24 kwietnia 2013 Wyłącz przez lm

Zaaranżowanie pokoju pod każdym względem może być bardo trudnym zadaniem, szczególnie jeśli tym pomieszczeniem okazuje się być pokój dla młodzieży. Większość z nas przyzna, że tego rodzaju pokój nie może być nudny czy szablonowy, dlatego musi być pełen wyrazu oraz oryginalności. Każda młoda osoba jest pełna pomysłów, przepełniona pasją oraz otwarta na świat. Bez wątpienia młode osoby są otwarte na świat, dlatego względnie dobrze jest wyznaczyć im odpowiedni kierunek, jednak selektywnie pytać o każdą modyfikację, mebel czy kolor. To ważne by osoba młoda czuła się w swoim pokoju dobrze – musi traktować go jak strefę bezpieczeństwa. Ze swojej strony rodzice mogą poczynić kroki, by ich pokój był zaprojektowany z fantazją, pomysłem oraz gustem.

2
Z uwagi na dobro młodego człowieka postanowiliśmy zaproponować kilka podstawowych zasad, którymi powinien kierować się każdy rodzić tworząc pokój dla młodzieńców. Pierwszym elementem jest odpowiednia inspiracja – w szczególny sposób ma zainspirować osoby młode. Drugą kwestią jest to, by tworzony pokój współgrał z osobowością młodego człowieka – tworzył ciekawy klimat i nie był nudny. Najważniejsze jednak to nie przesadzanie z dodatkami – kierujemy się zasadą co za dużo to nie zdrowo. Z pewnością każdy z nas ma odpowiednie wyczucie aranżacyjne, jednak późniejsza przemiana w efekty wydaje się być bardzo trudna.

3
Pamiętajmy także, że pokój dla młodzieży powinien być przeznaczony nie tylko do zabawy, ale przede wszystkim do nauki czy wypoczynku – przystosujmy go w możliwie największą ilość wariantów. Nie aranżujmy pomieszczenia w zbyt dziecinny sposób, gdyż pod wpływem dorastania młody człowiek zaczyna się kształtować, a to zmienia jego charakter czy upodobania – wybierzmy coś bardziej klasycznego. Pamiętajmy także o kolorze ścian, które nie mogą być zbyt barwne – barwne kolory mogą być jednak idealnym podkładem pod dodatki.