Pokój dzienny na poddaszu

Pokój dzienny na poddaszu

3 czerwca 2013 Wyłącz przez lm

Piętrowe domki oraz mieszkania wcale nie muszą mieć pokoju dziennego usytuowanego na parterze. Pokój na poddaszu powinien być dla nas tak samo atrakcyjny jak ten znajdujący się na parterze mieszkania. Oprócz wydzielenia tam pomieszczenia spełniające funkcje sypialniane, warto pomyśleć w jaki sposób na górze można stworzyć pokój dzienny z którego chętnie będą korzystać wszyscy domownicy. Jeśli jesteś nowoczesna osobą nie bojącą się wyzwań i nie zawsze tradycyjnych rozwiązań, myśl o stworzeniu pokoju dziennego na poddaszu powinna być dla ciebie. Jaka jest polecana najlepsza aranżacja takiego pokoju? Stawiamy na przytulność. Pokój taki powinien kojarzyć się nam z relaksacją. Ważne jest zatem zadbanie o wygodne miejsce do siedzenia. Poleca się ustawienie kanapy tuż pod samym oknem. Taki kącik, w którym będziemy mogli spotykać się ze znajomymi będzie szczególnie ważnym miejscem, nieco nachylone ściany oraz usytuowane w nich okno, dadzą nam poczucie nowoczesności.

http://www.dreamstime.com/-image5366739

Takie skośne ściany, mimo wielkiego uroku wiążą się także z problemami. Jakimi? Na przykład rozmieszenie mebli, dopasowanie ich wysokości do kąta nachylenia ścian. Problem pojawia się także w przypadku miłośników białych sufitów. Jeśli przez nachylenie ścian zostaje bardzo mała powierzchnia sufitu to powinna być pomalowana w kolorze ścian. Jakie kolory warto wybrać do tego typu pomieszczeń? Będzie to zależało od rodzaju nasłonecznienia. Jeśli dzięki oknom umieszczonym w dachu do pokoju dopływa dostateczna ilość światła kolor ścian, będzie dowolny. Jeśli ilość tego światła jest ograniczona, warto zastanowić się nad jasnymi barwami.

2

Pokoje na poddaszu często zawierają elementy drewniane w postaci belek podtrzymujących konstrukcję. Jeśli i nasz pokój zawiera takie belki, nie skreślaj ich na początku i nie próbuj ukryć. Zastanów się w jaki sposób możesz wyeksponować ich piękno.