Podłoga z drewna olejowanego

Podłoga z drewna olejowanego

5 marca 2013 0 przez lm

Wybór rodzaju podłogi wcale nie jest taki prosty. Jeśli jednak zdecydowałaś się że chcesz rezygnujesz z linoleum oraz płytek ceramicznych, to z bardziej popularnych rozwiązań zostają ci panele oraz deski drewniane. Z tych dwóch większą trwałością oraz efektywnością cieszą się deski. Jednak nasza lista wyborów nadal nie jest zamknięta, pozostaje jeszcze jedna decyzja podłoga ma być olejowana czy lakierowana?

Podłogi olejuje się dopiero od niedawna. Po takim zabiegu, podłoga staje się wręcz swoistą ozdobą mieszkania. Olej we wspaniały sposób potrafi podkreślić całe piękno drewna. Olej także konserwuje czyli chroni deski przed zniszczeniem. Kolor podłogi staje się matowy, satynowy. W jaki sposób wygląda ich pielęgnacja? Wystarczy co jakiś czas nakładać na nie warstwę oleju. Plusem jest to, że nie zawsze musimy zabieg olejowania stosować na całości podłogi, wystarczy odnowić zniszczone miejsce. Deski poddane olejowaniu, wykazują odporność na kontakt z wodą, z tego też powodu, bez problemu możemy tego typu podłogę zafundować sobie w łazience. Jednak jak wszystko, tak też podłoga olejowana ma swoje wady. Jedną z nich jest poświęcanie jej dużej uwagi przez początkowy okres jej użytkowania. Wiąże się to z częstą konserwacją całej powierzchni. Podłoga olejowana szybciej się brudzi. Nawet się nie obejrzysz a już będzie nadawała się do mycia. Ponadto utrzymanie jej w czystości wymaga zakupu specjalnych środków do czyszczenia, które są sporo droższe niż te którymi można czyścić podłogę lakierowaną

Podłogi olejowane sprawiają nieco więcej trudności niż te lakierowane. Jednak ze względu na ich nowoczesność pod względem nadania matowego odcienia koloru, oraz uwypuklenie każdego słoja i łączenia, sprawia że coraz częściej wybieranym rodzajem podłóg drewnianych są właśnie te olejowane. A ty jaki rodzaj podłogi drewnianej wybrałabyś osobiście?