Okna na poddaszu

Okna na poddaszu

18 października 2012 Wyłącz przez lm

Planując remont domu, pomyśl o zagospodarowaniu poddasza, jako części mieszkalnej. Wystarczy zrobić generalny porządek, położyć panele i pomalować ściany. Warto też pomyśleć o wybiciu miejsca na okno. Jednak jakie okna będą pasowały idealnie na twoje poddasze? Producenci, proponują wile ich rodzajów, jednak na które się zdecydować? Okna tego typu z całą pewnością muszą być dużo trwalsze i odporniejsze na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Jednak to już od nas samych zależy na jaki ich model się zdecydujemy. A co można powiedzieć na temat szyb w takich oknach? W opisie okien powinniśmy znaleźć informację o tym, że są nisko emisyjne, a przenikanie ciepła powinno być na wysokim poziomie. Montaż takich okien powinien przeprowadzić specjalista.

Złe zamontowanie takich okien może skutkować wlewaniem się do mieszkania wody, czy przenikania wilgoci. Monter nie powinien zapomnieć o kołnierzu uszczelniającym oraz rynnie dającej odpływ gromadzącej się wodzie. Wielkość okien możemy dopasować indywidualnie do naszych potrzeb. Jednak warto pamiętać o tym, że im większe okno, tym więcej światła. Mamy do wyboru okna obrotowe, rozwierane bądź uchylne. Dokonując tego wyboru powinniśmy się dobrze zastanowić, jak okno na poddaszu będzie używane. Okna obrotowe, są bardzo wygodne do mycia, po umyciu jednej strony jednym ruchem obracamy je na drugą i po kłopocie. Większy kłopot przyjdzie nam z oknami uchylnymi. Będziemy mogli je swobodnie umyć tylko, gdy będą znajdować się dwa obok siebie.

Przez okna na poddaszu wpada o wiele więcej światła słonecznego, które nie zawsze będzie nam sprawiało przyjemność. W popołudniowej drzemce z pewnością pomogą nam rolety. Wybierając rolety na poddasza, bierzmy pod uwagę materiał z jakiego są wykonane. Grubsze rolety przepuszczą zdecydowanie mniej męczącego światła. Rolety robione są na zamówienie, także bez problemu dopasujemy je do każdej wielkości okna.