Meble, dzięki którym odgracisz salon

Meble, dzięki którym odgracisz salon

26 września 2018 Wyłącz przez MK

Wybieranie nowoczesnych mebli, dzięki którym można odgracić salon, takich jak stoliki rtv z zamykanymi szafikami i półkami stanowi nowoczesne podejście w urządzaniu wnętrz. Przeładowany pod względem aranżacyjnym salon, do którego nie można wstawić przysłowiowej szpilki nie prezentuje się dobrze. Dlatego warto wybierać proste meble, które są wielofunkcyjne i pozwolą zmieścić nie tylko potrzebne rzeczy, ale również drobne bibeloty.

Komoda – idealny mebel do salonu

Jeśli salon nie jest zbyt duży i pełni jednocześnie funkcje pokoju sypialnianego, w przypadku kawalerki, warto wyposażyć go w wielofunkcyjne meble, które pozwolą zmieścić zarówno potrzebne rzeczy, jak i elementy o charakterze dekoracyjnym. W tej roli świetnie sprawdzi się komoda, która posiada kilka szuflad, a także blat na którym można postawić zdjęcia w ramkach czy wazon z kwiatami. Warto również aby salon nie wyglądał jak zbieranina przypadkowo połączonych ze sobą mebli, gdyż w kawalerce szczególne znaczenie ma spójność aranżacyjna. Dlatego do komody warto dopasować utrzymany w tej samej tonacji kolorystycznej stolik rtv. Nowoczesne stoliki pod telewizor nie zajmują wiele miejsca, a jednocześnie mogą w prosty sposób przekształcić pokój sypialniany w strefę relaksu pokoju dziennego.

Witryna – idealne miejsce na szkło i zastawę stołową

W nowoczesnym salonie nie może zabraknąć również witryny, która łączy w sobie funkcjonalność komody i reprezentacyjny wygląd dzięki przeszklonej przestrzeni. Jest zatem miejsce na to, co chce się wyeksponować za szklanymi drzwiczkami, a także to co niekoniecznie chce się wystawiać na widok, albo ze względu na szczególną wartość albo wręcz przeciwnie. W witrynie swoje miejsce znajdzie szkło i zastawa stołowa, która wyciągana jest na przyjście gości, podtrzymując tradycję tego stylizowanego mebla. Witryna może mieć również bardziej nowoczesny charakter dzięki ledowemu podświetleniu półek. Takie rozwiązanie często stosowane jest również w przypadku stolików rtv. Stąd nawet stylizowane meble mogą pasować do nowoczesnych stolików pod telewizor.

Otwierane pikowane pufy, w których zmieścisz koce i poduszki

Salon, to miejsce relaksu i odprężenia, dlatego świetnie sprawdzą się w nim otwierane pufy. Nie dość, że stanowią dodatek do kompletu wypoczynkowego i dodatkowe miejsce siedzące, to jeszcze można w nich schować wiele rzeczy, chociażby koce i małe poduszki, które zwyczajowo chce się mieć pod ręką w salonie, kiedy ma się ochotę na wtulenie się w koc i obejrzenie ciekawego filmu. Stąd stanowią idealne dopełnienie aranżacyjne dla stolików rtv w salonie. Można do nich zresztą schować ciągle gubiące się piloty od telewizora. Dzięki pufom można odgracić salon z rzeczy, które nie koniecznie powinny znajdować się na pierwszym planie.

Stoliki rtv – nie tylko pod telewizor

Nowoczesne stoliki rtv mają nie tylko prostą formę, którą można wpisać w każde wnętrze, ale również doskonale komponują się z innymi meblami. Można dobrać do nich regały i półki w tym samym stylu. Nie pełnią jedynie funkcji szafki pod telewizor, ale również miejsca, gdzie można ułożyć na półce czasopisma, a także włożyć do zamykanej szafki płyty CD i DVD, a także gry na konsolę. Zamykana półka to również doskonałe miejsce na ukrycie zapasowych kabli i przedłużaczy, których nie chcemy trzymać na widoku, aby nie zaburzać estetyki pomieszczenia. W zamykanej szafce stolika rtv mogą znaleźć się również dokumenty, które chce się mieć pod ręką, a nie powinny leżeć na widoku. Mogą się w niej znaleźć zatem zarówno faktury, jak i rachunki umieszczone w teczkach, dla których nie znalazło się miejsca w komodzie.

Otwierane, wielofunkcyjne meble ze schowkami mogą sprawdzić się doskonale do uporządkowania przestrzeni w salonie i pozbycia się widoku rzeczy, które niekoniecznie powinny znajdować się na pierwszym planie. Stoliki rtv doskonale skomponują się z wiszącymi półkami ściennymi, które są doskonałym rozwiązaniem do niewielkich salonów, pozwalającym zachować więcej przestrzeni użytkowej i jednocześnie uporządkować książki i czasopisma, które często leżą porozrzucane w całym salonie. Uporządkowana przestrzeń sprzyja relaksowi, który jest potrzebny po ciężkim dniu pracy.