Gdzie kupić akcesoria meblowe? Jak wybrać odpowiedniego dostawcę?

Gdzie kupić akcesoria meblowe? Jak wybrać odpowiedniego dostawcę?

27 maja 2020 Wyłącz przez MK

Akcesoria meblowe w dużej mierze wpływają i na wygląd mebli, i na ich funkcjonalność. Okucia do mebli i akcesoria do garderoby pozwalają szybko zmienić przeznaczenie mebla i odmienić jego prezencję. Bardzo często też jedynie akcesoriami i okuciami różnią się meble domowe od sklepowych, więc znalezienie dobrego dostawcy akcesoriów do produkcji mebli będzie dla zakładu meblarskiego priorytetem.

Ważna jest rozpiętość asortymentu

Idealną z logistycznego punktu widzenia sytuacją, jest zamówienie akcesoriów meblowych online od jednego dostawcy. Jeśli hurtownia akcesoriów meblowych ma odpowiednio szeroki asortyment i jest w stanie w pełni zaspokoić potrzeby producenta mebli, to wtedy spadają koszty obsługi i upraszcza się sama procedura zamawiania. To również o tyle istotne, że nie cały proces produkcyjny jest łatwiejszy do skoordynowania, a przez to szybszy, wydajniejszy i pochłania mniej zasobów. Wbrew pozorom wiele firm meblowych mogłoby z powodzeniem zmienić obecny model dostaw na współpracę z jedną hurtownią akcesoriów meblowych. Niewiele z nich ma odpowiednio szeroki wybór okuć, ale jednak kilka z nich zaspakaja potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Niezawodność i pewność dostaw

Z drugiej strony, ważniejsze od prostoty procesu logistycznego jest to, żeby zamówione akcesoria do mebli zawsze docierały na czas. Warto więc szukać nie tylko takiej hurtowni, która oferuje szeroki wybór produktów, ale przede wszystkim takiej, która rzetelnie i terminowo realizuje dostawy. Komponenty do mebli często są niezbędne, żeby można było zwolnić linię produkcyjną dla następnej serii. Jedna opóźniająca się dostawa albo dostarczenie niewłaściwych części do mebli łatwo może spowodować poważniejsze przestój w produkcji, a dziś każdy dzień postoju ma wymierny koszt i przynosi konkretne straty.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nabywcy mebli mogą o tym nie myśleć, ale producentom sen z powiek czasem spędzają kwestie związane z bezpieczeństwem produktów. Raz – żeby hurtownia działała uczciwie i nie przycinała na cenach, dwa – żeby wszystkie zamówione akcesoria nie tylko dobrze się prezentowały, ale też spełniały określone kryteria jakości. To ważne, ponieważ właśnie od okuć czy akcesoriów często zależy sumaryczna wytrzymałość mebla albo to, jak dobrze zniesie on eksploatację w warunkach podwyższonej wilgotności. Tutaj kryteriów jest więcej i mają one charakter zdecydowanie techniczny, ale nie wolno o tym zapominać przy wyborze hurtowni akcesoriów meblowych online: każdy, nawet najdrobniejszy element ma spełniać wymagania funkcjonalne i określone normy.

Podsumowanie

Znalezienie hurtowni akcesoriów meblowych, która będzie godna zaufania, która zapewni szeroki wybór produktów i terminową wysyłkę, nie jest zadaniem łatwym. Takich dostawców jest pewnie ledwie kilku w Polsce. Warto sprawdzić na przykład ofertę firmy Kulin Akcesoria Meblowe – dostawcy, który oferuje komponenty najwyższej jakości w bardzo dobrych cenach, a z którego pomocy od lat korzysta wiele firm meblarskich cieszących się sporym uznaniem klientów.