Elementy w stylu EKO, w twoim domu

Elementy w stylu EKO, w twoim domu

9 listopada 2012 Wyłącz przez lm

Dekoracja wnętrz jest nie lada wyzwaniem, dla każdego, nawet jeśli pracuje się w tej branży. Podstawowym pytaniem, na które należy odpowiedzieć na samym początku, jest to czego tak naprawdę wymagamy od swojego wnętrza. Czy ma ono być funkcjonalne, i bezpieczne przede wszystkim dla dzieci, czy może ma być opatrzone najnowszym design? Odpowiedzi na to pytanie tak naprawdę jest bardzo wiele, i nie rzadko zdarza się, że sami domownicy sami nie wiedzą z czego tak naprawdę będą zadowoleni. Na szczęście jest dostępnych wiele źródeł, którymi można się posiłkować przy wyborze stylu, w jakim będziemy dekorować wnętrze. Zaraz obok najpopularniejszego stylu angielskiego, charakteryzującego się prostotą oraz zimnymi kolorami, znajdziemy też styl eko. Co to takiego?

Jak sama nazwa wskazuje, pierwszeństwo stawiamy wszystkiemu co ekologiczne. Życie w przyjaźni z natura, obliguje dnie tylko do jedzenia tego co ekologiczne i ze zdrowego chowu. Chcąc w pełni podawać się za ekologicznych, powinniśmy przeorganizować nasze mieszkanie i w razie potrzeby zmienić dekoracje. Stawiajmy zatem na meble, które wykonywane są z przetworzonych produktów. Kuchnia powinna być tak zorganizowana, by łatwo było segregować odpady. Kolory dominujące w tym stylu to ciepłe odcienie czerwieni, różu oraz pomarańcze. Popularnością cieszą się wiklinowe kosze oraz wazony. Styl eko kładzie ogromny nacisk na wszystko co naturalne. Niestety, dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że nie są to rzeczy tanie.

Jeśli decydujemy się na drewniane meble oraz stół, postanówmy go nie lakierować. Jego impregnacja będzie polegała na regularnym olejowaniu. Naturalne drzewo, podkreśli istotę stylu, który dominuje w naszym mieszkaniu. W łazience drewniane elementy, możesz zastąpić takimi, które wykonane są z prawdziwego kamienia na przykład granitu. Dopracowywanie tego stylu we wnętrzu może trać bardzo długo. Elementy wykończenia wnętrz wykonywane z naturalnych surowców są bardzo drogie, dlatego decyzje o ich kupnie muszą być głęboko przemyślane.