Do jakiego wnętrza pasuje tapicerowane krzesło velvet?

Do jakiego wnętrza pasuje tapicerowane krzesło velvet?

15 października 2020 Wyłącz przez MK

Tworzenie wnętrz potrzebuje niesamowitego wyczucia stylu i jednocześnie zapewnienia nam wygody w powszednim użytkowaniu. Jakie meble są w stanie zaspokoić obydwie te potrzeby? Fantastyczne i niesamowicie wygodne krzesło velvet, tapicerowane aksamitną tkaniną w najbardziej różnorodnych kolorach

Czary aksamitu, czyli krzesło velvet we wnętrzach

Do jakiego wnętrza pasuje tapicerowane krzesło velvet?

Krzesło velvet, oprócz tego, że jest efektowne, staje się coraz bardziej zniewalające. Jego wygląd z roku na rok pięknieje i przyjmuje coraz to nowe kształty, które obszywane są coraz to nowszymi i bardziej szykownymi odcieniami tapicerek. Wszystko po to, aby jak najlepiej wywiązywać się z roli delegata stylu w wybranym przez nas wnętrzu. Pomimo, że aksamitna tapicerka kojarzy się nam przede wszystkim z wnętrzem w stylu klasycznym lub glamour, to stereotyp ten możemy już odesłać do lamusa. Velvetowe materiały podbiły rynek tapicerski, a w szczególności często i chętnie są używane do obicia krzeseł. Welurowe krzesła dopasowują się do każdego typu aranżacji w odpowiednim stylu. Używamy je we wnętrzach w stylu loft, scandi, boho oraz modern. Ale nie szufladkujmy swoich przestrzeni tylko do jednego rodzaju aranżacji. Dziś mieszanie fasonów i przeplatanie najbardziej charakterystycznych dla nich akcentów, to bardzo istotny składnik urządzania. Ostatnimi czasy dużą sławą cechują się krzesła aksamitne, które nawiązują do klasyki, a z drugiej strony stanowią znakomity przykład obecnych wzorców. Kombinacja tego co najlepsze z obu prądów, dało nam znakomite modele pasujące do każdego wnętrza. Tak naprawdę to, czy krzesło współgra z aranżacją, określane jest przez jego kolorystykę, szczególne dodatki i rodzaj podstawy. Kolorystyka pozwala podkreślić charakter wnętrza lub go lekko zneutralizować, aby nie był zbyt zawadiacki. Ostatnio modna staję się motto, „im barwniej tym lepiej” co sprawia, że coraz częściej kompletujemy rozmaite kolory krzeseł przy stole.

Do jakiego wnętrza pasuje tapicerowane krzesło velvet?

Bardzo efektowne stały się krzesła do jadalni na czarnych podstawach, które perfekcyjnie wkomponują się do zestawu ze stołem drewnianym w stylu industrialnym. Szczególnie istotne jest także to, czy krzesło velvet posiada jakiekolwiek ponadprogramowe akcenty, takie jak podłokietniki, czy eleganckie pikowania, ponieważ aksamitne krzesło pikowane bardziej przychyla się do stylu glamour, klasycznego lub hampton.

Dwa wnętrza, w których nie może zabraknąć krzesła velvet

Tapicerowane krzesła velvet najlepiej ozdabiają przestrzeń nowoczesnych salonów i jadalni. Rzadziej możemy spotkać je w szablonowej kuchni, niewątpliwie dlatego, że obawiamy się zanieczyszczeń tapicerki. Wyjątkiem są oczywiście salony łączone z aneksem kuchennym, gdzie połączenie tych dwóch stref wymaga spójnego motywu, którym może stać się oczywiście tapicerka welwetowa.

Do jakiego wnętrza pasuje tapicerowane krzesło velvet?

Urządzając wnętrze salonu lub jadalni kierujemy także uwagę na naszą wygodę i komfort użytkowania, dlatego krzesła aksamitne sprawdzają się w tej roli perfekcyjnie. Ich miękkie, welwetowe tapicerki są nadzwyczajnie komfortowe, a w dodatku bardzo porywające. Miłym odczuciom dopisuje także zastosowanie pianek w roli wypełnienia, dzięki którym siedzisko jest wygodne i pozwala na długie przesiadywanie przy stole. Jest to niezwykle istotne, ponieważ krzesła są jednym z najczęściej zużywanych mebli w domu. Eleganckie krzesła velvet w połączeniu z odpowiednim stołem do jadalni wprowadzą do pokoju dziennego odrobinę czaru i elegancji. Krzesła welurowe są przy tym bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Ich tapicerka nie potrzebuje skomplikowanych sposobów czyszczenia i możemy ją przecierać czystą szmatką z wodą aby je odświeżać. W ofercie większości sklepów znajdują się także łatwo dostępne środki do czyszczenia lub pielęgnacji tego typu materiałów.

Do jakiego wnętrza pasuje tapicerowane krzesło velvet?

Wyposażając dom lub mieszkanie zmagamy się z rożnymi dylematami, a w tym zastanawiamy się czy krzesła velvetowe będą pasować do naszego wnętrza? Z pewnością odpowiedni dobór koloru tapicerki, czy rodzaju podstawy na to pozwoli. Dzięki bogatej ofercie na rynku, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.