Co musisz wiedzieć wybierając idealny narożnik do salonu?

Co musisz wiedzieć wybierając idealny narożnik do salonu?

19 października 2020 Wyłącz przez MK

Narożniki to jedne z najbardziej popularnych mebli wypoczynkowych. Nic dziwnego, ten rodzaj wypoczynków jest bardzo funkcjonalny i dobrze ustawny. Rynek mebli wypoczynkowych oferuje bardzo duże zróżnicowanie modeli narożników, dla małych mieszkań oraz dla dużych przestronnych pomieszczeń, w różnych stylistykach. Wielu producentów mebli pozwala również samemu dobrać rodzaj tkaniny, rodzaj wypełnienia czy rodzaj sprężyn. Dzięki temu możemy sobie zaprojektować mebel na miarę naszych potrzeb i możliwości.

Mój idealny narożnik – czyli jaki?

Decydując się na zakup narożnika uwzględnijmy kilka kryteriów:

 1. Jaką przestrzeń naszego wnętrza chcemy przeznaczyć na ten mebel.Zwróćmy uwagę na szerokość mebla – narożniki zazwyczaj wymagają większej przestrzeni niż sofy. Jeśli decydujemy się na narożnik rozkładany sprawdźmy czy na zaplanowanej przestrzeni, będziemy mogli go swobodnie rozłożyć i będziemy mieć do niego dobry dostęp z każdej strony. Duże narożniki mogą występować w różnych układach – w kształcie litery L z jednym szezlongiem lub w kształcie litery U z dwoma szezlongami. Przy większej liczbie domowników najlepiej sprawdzają się modele w kształcie litery U.
 2. Do czego głównie ma nam służyć narożnik – czy bardziej ma służyć jako miejsce do spania czy jako strefa do wypoczynku.Wybierając funkcję mebla możemy do niego dostosować rodzaj sprężyn. Producenci mebli oferują

  – sprężyny bonellowe które bardziej nadają się do spania, zapewniają większa twardość i lepsze podparcie kręgosłupa podczas spania

  – sprężyny faliste – wygodniejsze do siedzenia i wypoczynku.

  Jeśli zależy nam na funkcji wypoczynkowej narożnika, zwróćmy uwagę czy producent (np. meble Bogart – https://www.meble-bogart.pl/ ), zapewnia w interesującym nas modelu regulację zagłówków – dla większego komfortu wypoczynku i lepszego podparcia górnych partii kręgosłupa podczas siedzenia.

 1. Funkcjonalność mebla. W małych mieszkaniach liczy się każda przestrzeń do przechowywania. W takich wypadkach zwróćmy uwagę czy narożnik posiada miejsce do przechowywania dodatkowych poduszek, kołdry czy pościeli. Dzięki dodatkowej funkcji przechowywania narożnika, możemy zaoszczędzić miejsce w szafach na inne rzeczy.
 2. Wybierając narożnik zwróćmy uwagę po której stronie chcemy mieć szezlong. Producenci mebli jednak coraz częściej tak projektują meble, aby wybierając model narożnika można było dowolnie zmieniać stronę szezlonga.
 3. Rodzaj tkaniny. Tkanina to nie tylko kolor dopasowany do naszego wnętrza. Meble wypoczynkowe najczęściej są dość mocno eksploatowane przez domowników, tam spędzamy najwięcej wolnego czasu, odpoczywamy, czytamy, prowadzimy życie towarzyskie. Zadbajmy o dobrą jakość tkaniny obiciowej aby mebel służył nam jak najdłużej. Lepszej jakości tkaniny zapewniają nam nie tylko trwałość i lepszy wygląd przez dłuższy czas ale umożliwiają nam również szybkie pozbycie się ewentualnych zaplamień. Nowoczesne tkaniny sprawiają, ze brud nie wnika tak mocno do tkaniny natomiast ewentualne zawilgocenia można łatwo wytrzeć bo tkanina nie pozwala wniknąć do środka tkaniny. Od nas zależy jaką tkaninę wybierzemy, delikatną i efektowną tkaninę welwetową czy mniej delikatną za to bardziej trwałą plecionkę a może łatwo czyszczącą tkaninę dla właścicieli czworonogów lub rodziców małych dzieci. Oferta tkanin producentów mebli jest bardzo szeroka i pozwala odpowiedzieć na każde potrzeby przyszłych użytkowników.
 4. Design mebla. Dobierając odpowiedni narożnik, poza funkcjonalnością mebla warto zwrócić uwagę na jego styl. Modny aktualnie styl nie musi być już atrakcyjny za kilka lat kiedy dodatkowo sam styl wnętrza chcemy zmienić. Jeśli planujemy zakup solidnego mebla na długie lata i chcemy zainwestować większe środki, wówczas warto rozważyć styl jak najprostszy – sprawdzą się tutaj klasyczne linie i stonowane uniwersalne kolory. Łatwiej jest wtedy dopasować mebel do każdego wnętrza i każdego stylu. Jeśli natomiast planujemy wymieniać narożnik co kilka lat, możemy zaszaleć ze stylem dopasowując go wyłącznie do aktualnego wystroju naszego wnętrza.

Decydując się na zakup mebla warto zwrócić uwagę również na producenta, jego markę, opinię obsługę sprzedażową i oferowaną dostawę.

Artykuł powstał przy wsparciu oraz inspiracji sklepu meblowego https://www.meble-bogart.pl/

Zdjęcie główne prezentuje https://www.meble-bogart.pl/naroznik-z-regulowanymi-zaglowkami-annabelle-modern-p-38514-36-31.36.html