Krok do nowoczesności – antresola

Krok do nowoczesności – antresola

12 grudnia 2012 0 przez lm

Czy zastanawiasz się nad tym co mogłabyś zmienić w swoim mieszkaniu, by nie tylko cieszyło cię funkcjonalnością ale także najnowszym design? Jeśli twoje mieszkanie, nie zadowala cię swoim metrażem, ani zbyt dużą wysokością, możesz je trochę ”skrócić”. Ale w jaki sposób? Postaw na antresolę, nawet taką niewielką. Niech będzie miejscem gdzie będziesz mogła napić się w spokoju kawy, czy stworzyć domową biblioteczkę. Nasze mieszkanie, nie tylko zyska kilka dodatkowych metrów, ale także będzie o krok bliżej nowoczesności. Jeśli nie masz możliwości stworzyć całego piętra, postaraj się o kilka metrów choćby na mały stolik i fotel. Niech to będzie specjalne miejsce tylko dla ciebie.

Pamiętaj, że antresola nie jest odgrodzona od reszty mieszkania żadną ścianą. Powinna łagodnie łączyć się z pozostałą częścią mieszkania. Jednak aby nasze półpiętro było bezpieczne, powinno być odgrodzone balustradą. Pozwoli to uniknąć niebezpiecznych wypadków. Jeśli nie przemawia do ciebie biblioteczka czy własny kąt do picia kawy, pomyśl czy nie mogłabyś zrobić sobie tam sypialni? Będzie to miejsce intymne, dostępne tylko dla ciebie. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, którym brak pomieszczeń w domu. Inną propozycją może być stworzenie garderoby, a dla osób pracujących w domu – domowe biuro. Budowa antresoli nie jest jednak prostym zadaniem. Ze względu na obciążenie mebli oraz osób przebywających na gorze, musi być ona solidnie wykonana.
Dobrym wyjściem będzie zlecenie jej budowy specjalizującej się w tym fachu firmie.

Będziemy mieli wtedy pewność, że nasze mieszkanie, nie tylko jest nowoczesne ale także bezpieczne. Antresola jednak ma też swoje minusy, zresztą jak wszystko. Dla osób, które nie lubią dużych wahań temperatury, antresola nie jest wskazana. Podczas zimy, ciepłe powietrze wypływające z grzejnika unosi się ku górze. Na piętrze zawsze będzie zatem o wiele cieplej. Ogrzewając mieszkanie zimą pamiętajmy, o zrównoważonej mocy grzejników. Wtedy nadmiar ciepła na pewno nam nie będzie dokuczał.