Właściwe oświetlenie w kuchni

Właściwe oświetlenie w kuchni

13 listopada 2012 0 przez lm

Kuchnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu. Dlatego musi być dobrze zaplanowana, nie pomijając najdrobniejszych szczegółów. Tuż po wyborze odpowiednich mebli i zaplanowaniu ich rozmieszczenia powinnaś zająć się oświetleniem. Jest to bardzo ważne w przypadku gdy zależy ci na funkcjonalności swojej nowoczesnej kuchni. Na rynku dostępnych jest wiele form oświetlenia, jednak przede wszystkim powinnaś zastanowić się jakiego efektu końcowego oczekujesz. W kuchni powinno być jasno. Przygotowywanie posiłków wymaga skupienia, a także dobrego samopoczucia. Dobrze oświetlone powinno być miejsce w którym posiłki będą przygotowywane.

Jest to bardzo ważne przy obróbce wstępnej gdy produkty przyniesione ze sklepu są brudne. Dobrze oświetlony powinien być także zlewozmywak, abyśmy dokładnie widzieli myte produkty oraz dokładnie czyścili talerze. Stół przy którym cała rodzina będzie zasiadała do posiłku, najlepiej żeby miał osobne oświetlenie tuż nad nim. Prawda jest taka, że nikt nie lubi jeść po ciemku. Jednak światło nie służy tylko naszej wygodzie i komfortowi. Światło w delikatny, jednak efektowny sposób musi podkreślać nasze dekoracje, oraz ducha jakiego włożyliśmy w stworzenie idealnego dla nas wnętrza. Pomiędzy szafkami stojącymi a wiszącymi na ścianie często umieszcza się ozdobne płytki albo mozaiki.

Umieszczenie lampek tuż pod wiszącą szafką podkreśli dekorację w formie tych kafelek. Oświetlenie kuchenki, jest także bardzo istotne. Jednak zamiast montować dodatkową lampę, zamontujmy okap wyposażony w dwie lampki, które będziemy mogli włączyć w razie potrzeby. Wybierając żarówki, które będą służyć nam do oświetlenia tego pomieszczenia, zastanówmy się nad kolorem światła. Jasne światło tak zwane białe jest strasznie męczące. Poproś sprzedawcę o żarówki które dają standardowy żółty odcień światła. A może masz swój własny pomysł gdzie zamontować lampki? W tym wypadku możesz sobie pozwolić na co chcesz, pamiętając przy tym tylko o oświetleniu miejsca pracy.