Miękki rodzaj podłóg

Miękki rodzaj podłóg

19 września 2012 0 przez lm

Zastanawiasz się nad tym jaki rodzaj podłogi będzie najbardziej nadawał się do twojego wnętrza? Na rynku istnieje bardzo wiele rozwiązań, jednak przy tym wyborze warto kierować się przede wszystkim stopniem zużycia. Do, którego pomieszczenia będą się zatem nadawały podłogi miękkie, czyli wszystkiego rodzaju wykładziny dywanowe i chodniki? Z pewnością będziemy musieli z nich zrezygnować w kuchni. Mimo iż prezentują się bardzo dobrze, nie tak łatwo się je czyści. W kuchni łatwo o zabrudzenie podłogi, zważywszy na fakt iż przygotowuje się tam i spożywa posiłki. Przez zwykłą nieuwagę możemy na przykład przewrócić miskę z barszczem czerwonym. I co wtedy? Z paneli czy kafelków, wystarczy zmyć zabrudzenie mopem. Wykładzin dywanową będziemy musieli prać. Gdy uzbiera się kilka plam, nasza podłoga będzie wyglądać bardzo nieefektownie.

W pomieszczeniach typu kuchnia czy przedpokój, powinniśmy zastosować podłogi szybko zmywalne, oraz takie które odporne są na wodę. Miękkie wykończenie podłóg, znakomicie odnajdzie się natomiast w salonie czy sypialni. Prezentują się one bardzo bogato oraz luksusowo. Nadają też pomieszczeniu ciepła, oraz sprawiają, że stają się bardziej przytulne. Decydując się na taki rodzaj podłóg, powinniśmy starannie przeanalizować skład wykładziny bądź dywanu. Jak dobrze wiemy prawdziwa wełna, nie przyjmuje brudu, także dywany zawierające dużą ilość naturalnej wełny będą zawsze wyglądać czysto.

Ponadto wykładziny i dywany, zawierające duża ilość naturalnej wełny są bardziej wytrzymałe od tych czysto syntetycznych. Istnieje bardzo wiele rodzajów dywanów oraz wykładzin dywanowych – łatwo palne, bądź takie które źle reagują na kontakt z wodą. Musimy zatem starannie się zastanowić nad każdym pomieszczeniem i rodzajem wykładziny. Miękkiego rodzaju wykończenia podłóg nie zaleca się także do łazienek. Podłoga jest w takich pomieszczeniach narażona na zalanie, bądź częste zachlapanie. Nawet gdy wykładziny nie zniszczy kontakt z wodą, to ciężko nam będzie wysuszyć i może nam się wdać wilgoć.