Wanna prostokątna w nowoczesnej łazience. Pomysły na aranżacje

Wanna prostokątna w nowoczesnej łazience. Pomysły na aranżacje

2 marca 2020 0 przez MK

Wanna w łazience to całe mnóstwo korzyści. Nie tylko pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu, ale również stanowi ważny element wystroju łazienki. Obecnie na rynku akcesoriów łazienkowych dostępne są różne rodzaje wanien – wanny narożne, owalne, asymetryczne i wanny prostokątne. Miłośnicy klasyki najczęściej wybierają te ostatnie. Wanna prostokątna to idealne rozwiązanie zarówno w mniejszych łazienkach w bloku, jak i na większych powierzchniach. Atrakcyjny design wanien pozwala na zaaranżowanie pomieszczenia kąpielowego w nowoczesnym stylu.

Wanny prostokątne w małych łazienkach

W małych łazienkach, gdzie liczy się każdy centymetr powierzchni, najlepiej sprawdzą się wanny prostokątne montowane bezpośrednio przy ścianie. Najczęstszy wybór klientów to białe wanny akrylowe. Przed dokonaniem zakupu, należy dokładnie sprawdzić wymiary miejsca przeznaczonego na wannę. Pozwoli to uniknąć kłopotów przy montażu. Wanna przy ścianie lub w rogu łazienki będzie wyglądać jeszcze lepiej, gdy z boku zostawisz miejsce na półkę na kosmetyki.

Wanny prostokątne w dużych łazienkach

Jeśli dysponujesz dużą powierzchnią łazienki, możesz pozwolić sobie na montaż wanny prostokątnej wolnostojącej (na przykład na środku pomieszczenia). To niezwykle modne i komfortowe rozwiązanie. Duża przestrzeń pozwala na nieograniczone możliwości aranżacyjne. Łazienkę, w której sercu jest wanna, możesz wypełnić stylowymi dodatkami. Miękkie dywany, duże lustra, a nawet dodatkowe światło – te elementy sprawią, że kąpiel w wannie będzie jeszcze bardziej przyjemna.

Wanny prostokątne do zabudowy

Biała wanna nie zawsze pasuje do wnętrza. Obecnie praktycznie każdą wannę prostokątną można zabudować. Dotyczy to zarówno modeli montowanych przy ścianie, jak i wanien prostokątnych wolnostojących. Najprostszy sposób na obudowanie wanny to zakup gotowej osłony z tworzywa sztucznego. Obudowanie wanny płytkami ceramicznymi, ozdobnymi płytami lub drewnem wymaga więcej pracy, ale przynosi też większe korzyści. Jeśli dobierzesz obudowę do stylu i kolorów wnętrza, całość będzie wyglądała niezwykle estetycznie. Obudowa pełni także funkcję praktyczną – woda w zabudowanej wannie wolniej stygnie. Wanny prostokątne o wiele łatwiej zabudować niż na przykład modele owalne. Jeśli nie chcesz mieć w łazience nudnej, białej wanny – postaw na obudowę. W kilka chwil odmienisz nie tylko wannę, ale i całe wnętrze.