Nowoczesny salon z designerską sofą

Nowoczesny salon z designerską sofą

4 października 2019 1 przez MK

Salon to miejsce, w którym relaksujemy się w wolnym czasie, spotykamy się ze znajomymi, spędzamy czas z rodziną. Niezależnie od tego, jaką formę odpoczynku preferujemy to po prostu musi być przestrzeń, w której czujemy się dobrze. Duży wpływ na efektywność wypoczynku ma otaczająca nas przestrzeń, dlatego warto postawić na luksusową sofę.

Nowoczesny salon z designerską sofą

Centrum każdej aranżacji salonu stanowi sofa, choćby dlatego, że zajmuje większą część tego pomieszczenia. Na tym meblu nie warto oszczędzać i kupić luksusową sofę, która jednocześnie będzie wygodna, funkcjonalna i designerska. Do niedawna w salonach królowały ciężkie, masywne meble, dzisiaj wracamy do mody z lat 50. i 60. XX wieku i lekkich form. W nowoczesnych salonach królują luksusowe sofy na wysokich i smukłych nóżkach.

Salon w nowoczesnej aranżacji

Nowoczesne aranżacje wnętrz skupiają się na otwartych przestrzeniach, wprowadzają do wnętrza wizualną lekkość i przestronność. Dotyczy to również mebli, które często mają ażurowe konstrukcje, regały nie posiadają tylnej ścianki, dzięki temu mogą być wykorzystywane z dwóch stron. Często stosuje się je jako wizualne oddzielenie różnych stref mieszkania. Nowoczesny salon to również minimalizm, ilość mebli jest ograniczona, coraz rzadziej korzysta się z gotowych zestawów mebli. Architekci wnętrz dobierają pojedyncze meble, tworząc zgrabne aranżacje, które stanowią jednocześnie spójną stylistycznie całość. Pojawiają się jasne kolory, z szerokiej palety barw natury. W bardziej odważnych wariantach przełamuje się bazę kolorystyczną, jednym, silnie zaznaczonym akcentem, w intensywnej, nasyconej barwie.

Must have, czyli luksusowa sofa

Urządzanie salonu warto zacząć od wytypowania luksusowej sofy w nowoczesnym wydaniu, wokół której będzie skupiona aranżacja. Sofa na nóżkach idealnie prezentuje się zarówno na małych przestrzeniach, zapewniając optyczne powiększenie wnętrza, jak i na tych większych przestrzeniach, gwarantując elegancką stylistykę. Skórzane obicia powoli wypierane są przez miękkie tkaniny wysokiej jakości. Luksusowa sofa dopracowana jest w najmniejszych szczegółach, wyróżnia się kubicznymi kształtami, zaopatrzona jest w wielofunkcyjne podłokietniki, na których można postawić kubek z gorącą herbatą i oddać się lekturze. Takie wyjątkowe meble można znaleźć w ofercie salonu meblowego Olta Concept Store.

Daaj ocenę (5 / 1)