Dywan shaggy (włochacz) – czym jest? Jakie ma zalety?

Dywan shaggy (włochacz) – czym jest? Jakie ma zalety?

10 czerwca 2019 1 przez MK

Od kilku dobrych sezonów dywany włochacze, a więc dywany shaggy cieszą się coraz większą popularnością. Są one bardzo miękkie i puszyste, a przy tym sprawdzają się w większości pomieszczeń.

Dywan shaggy (włochacz) – czym jest? Jakie ma zalety?

Pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tych nieco bardziej klasycznych. Za sprawą charakterystycznych, długich włosów wprowadzają do każdego pomieszczenia nieco oryginalności.

Dywan shaggy cechuje się przede wszystkim długim, miękki włosiem sięgającym aż do 6 centymetrów długości. Jego włókna są na ogół wykonane ze sztucznego materiału. Do ich produkcji wykorzystuje się m.in. akryl, polipropylen oraz poliester. O wiele rzadziej spotkać w sklepach można modele z domieszką prawdziwej wełny. Jednak za taki dywan trzeba oczywiście zapłacić odpowiednio więcej.

Dlaczego warto zdecydować się na dywan shaggy?

Dywan pluszowy zwany również dywanem shaggy to rozwiązanie coraz bardziej popularne. Dywany tego typu są dość tanie, a przy tym nie uczulają. Sprawdzają się więc wszędzie tam, gdzie mieszkają alergicy uczuleni na naturalną wełnę. Przy okazji włochacze można łatwo utrzymać w czystości, gdyż nie wymagają one żadnych specjalistycznych zabiegów o charakterze pielęgnacyjnym. Nawet po wielu latach tanie dywany shaggy mogą wyglądać jak nowe. Ich sporym atutem jest miękkość. Cechują się także bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Są bowiem dość grube i posiadają miękkie włosie. Tym samym wnętrza, w których się znajdują, od razu zyskują na przytulności. Nie bez znaczenia są także ich właściwości akustyczne.

Jaki dywan shaggy wybrać do swojego mieszkania?

Podczas zakupu dywanu shaggy dobrze jest zwrócić uwagę na to, aby wybrany model pasował do pozostałych mebli, które już znajdują się w danym pomieszczeniu. Spore znaczenie ma ponadto sama wielkość dywanu. Nie może być on bowiem zarówno za mały, jak i za duży. Warto zadbać o jego odpowiedni dobór, biorąc pod uwagę miejsce przeznaczenia. Tylko wówczas popularny włochacz należycie spełni swoją funkcję i będzie naprawdę dobrze się prezentować.

Daaj ocenę (5 / 1)