Jak zamontować nowoczesne okna?

Jak zamontować nowoczesne okna?

3 kwietnia 2019 0 przez MK

Termoizolacyjność jest głównym atutem nowoczesnych okien i drzwi. Jednak muszą być one poprawnie zamontowane, ponieważ w innym przypadku ta główna zaleta zostanie zaprzepaszczona. Przyglądamy się jak montaż wykonywany jest przez profesjonalistów, by odkryć tajniki poprawnej instalacji, która gwarantuje zachowanie maksymalnych parametrów termoizolacyjności i minimalną utratę ciepła.

Jak zamontować nowoczesne okna?

Dbamy o dobre uszczelnienie
Nic nie da nam produkt o najniższej możliwej przepuszczalności cieplnej, jeżeli nie będzie poprawnie zamontowany w futrynie. Obserwując montaż okien wykonywany przez profesjonalistów, zauważymy jak wielką wagę przykładają oni do zapewnienia najlepszego możliwego uszczelnienia na styku ramy okiennej z otworem w murze. W tamtym miejscu nie można pozwolić sobie na pozostawienie nawet minimalnych otworów, ponieważ powietrze będzie się tamtędy z pewnością przeciskać. Stosuje się tutaj specjalną piankę montażową, która jest bardzo przyczepna, a także posiada możliwość schnięcia nawet bez dobrego dopływu powietrza. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu uszczelnienie doskonale utwardza się w szczelinie i blokuje jakiekolwiek nieszczelności.

Regulujemy okiennicę
Niezmiernie ważne jest odpowiednie wyregulowanie samej okiennicy. Rama nigdy nie ułoży się tak samo po montażu, czasami mogą powstać pewne naprężenia, które delikatnie ją odkształcą. Dla ludzkiego oka jest to niewidoczne, jednak powietrze może się później tamtędy przeciskać. Wobec tego, po zamontowaniu ramy okiennej, następnie należy dobrze wyregulować domykanie się okiennicy. Fachowcy robią to poprzez delikatne zmiany punktów zamocowania metalowych kotew, za które okiennica zapiera się po zamknięciu. Stolarka okienna pozwala na dokonanie takich korek i koniecznie trzeba je przeprowadzić, ponieważ umożliwi to uzyskanie pełnej szczelności.

Jeżeli zamierzamy samodzielnie montować okna w naszym domu bądź mieszkaniu, musimy wziąć pod uwagę wszystkie powyższe kwestie. W przypadku, gdy będzie to robić dla nas firma, postarajmy się wybrać taką, która robi to najlepiej. Widzimy bowiem jak istotne jest, by montaż okien został przeprowadzony profesjonalnie, by zachowały one swój najważniejszy walor, czyli dobrą termoizolacyjność.