Niezwykłe dekoracje do łazienek

Niezwykłe dekoracje do łazienek

2 kwietnia 2019 0 przez MK

Łazienki już dawno przestały być pomieszczeniami z określoną funkcją, urządzonymi wyłącznie klasycznie i praktycznie. Dla wielu osób łazienka powinna być nie tylko zawsze czysta i wyposażona w niezbędne urządzenia sanitarne, ale także piękna. A piękno to podkreślić mogą niecodzienne dodatki i dekoracje, które budzą zainteresowanie i zachwyt znawców branży wykończeniowej.

Co na ścianę w łazience?

Jeszcze przed kilkoma laty odpowiedź była jedna: płytki ceramiczne. Kafelki wypełniały łazienki od podłogi po sufit. Z jednej strony nic w tym dziwnego, ponieważ wybór płytek jest ogromny, nie wchłaniają one wilgoci, nie wypaczają się, raz położone służą latami. Jednak można je skutecznie zastąpić farbą do łazienek, czyli odporną na zmywanie albo nawet tapetą. Laminowane tapety lub fototapety stanowią ciekawą alternatywę dla płytek w łazience, a używane w miejscach oddalonych od bezpośredniej wilgoci, świetnie wyglądają przez lata. Tapety i farby polecamy w szczególności tym osobom, które mają ograniczony budżet lub są zdecydowani przeprowadzić remont samodzielnie.

Lustra 3D

Lustro w łazience być musi. Możemy kupić gładką taflę naklejaną na ścianę, lustro w ramie lub szafkę łazienkową z lustrzanymi drzwiczkami. Jeśli jednak zależy nam na wyjątkowym efekcie, warto przyjrzeć się lustrom 3D. To nowatorskie rozwiązanie, które zachwyci każdego użytkownika łazienki. Lustra 3D pozwalają na uzyskanie efektu głębi, powiększając optycznie łazienkę, ale mają także dodatkowe, energooszczędne i trwałe oświetlenie LED. Tego typu zwierciadła świetnie wyglądać będą w łazienkach nowoczesnych, loftowych i hi-tech, coraz częściej wykorzystywane są także w pubach i restauracjach, gdzie liczy się świetny wystrój, który zaskoczy użytkowników.

Nietypowa armatura

Czarny lub złoty kran, umywalka w kształcie misy ręcznie malowana albo zupełnie przezroczysta kabina prysznicowa z odpływem podłogowym to dodatki praktyczne, a przepiękne jednocześnie. Jeśli znudziła nam się klasyczna kabina, biała umywalka i chromowane baterie, warto przyjrzeć się tym ciekawym projektom. Zmiana jednego elementu wystroju wnętrza może zupełnie odświeżyć jego wygląd.