Łazienka w bieli. Nowoczesna sterylność

Łazienka w bieli. Nowoczesna sterylność

12 marca 2019 0 przez MK

Biel to jeden z częściej wybieranych kolorów do łazienek. Nie można się temu dziwić, zapewnia on wrażenie sterylności, tak przecież pożądanej w tym miejscu. Na jego korzyść przemawia również uniwersalność – z łatwością dopasujemy do niego meble łazienkowe w dowolnym stylu. Jednak nie mniej ciekawą propozycją jest łączenie bieli z innymi kolorami, również tymi o intensywnym nasyceniu.

Łazienka w bieli. Nowoczesna sterylność

Jeśli zdecydujemy się na białe płytki możemy eksperymentować z kolorem dekorów. Doskonale sprawdzą się zarówno złote lub miedziane, jak i te w ciemnych kolorach. Należy jednak pamiętać, by wprowadzony kolor nie zaczął dominować, a dekory nie przytłoczyły całego pomieszczenia. Przy białej łazience możemy zdecydować się na mocne dodatki lub niebanalne meble łazienkowe, które dodatkowo ją ożywią.

Jednolity odcień, lecz różna faktura

Decydując się na biel trzeba zwrócić uwagę na to, by wszystkie meble łazienkowe i urządzenia sanitarne były w tym samym odcieniu. Dzięki temu aranżacja łazienki będzie spójna. Jeśli jednak obawiamy się monotonii, zwłaszcza w przypadku łazienek monochromatycznych, możemy wybrać płytki o różnych fakturach. Ciekawą propozycją i jednocześnie niezwykle modną są płytki z wzorami 3D. Na tle białego koloru wdzięcznie prezentuje się także naturalne drewno, które możemy wprowadzić za pomocą mebli łazienkowych z takimi elementami.

Oświetlenie w łazience

Łazienki urządzone w bieli zawsze wydają się trochę większe, niż w rzeczywistości. Dzieje się tak dlatego, że światło odbija się od białego koloru i bardziej rozświetla pomieszczenie. Jest to niewątpliwa zaleta, zwłaszcza przy łazienkach bez okna lub niewielkich pomieszczeniach, gdzie meble łazienkowe mogą dodatkowo zabierać przestrzeń. Wtedy pomocne okaże się także duże lustro nad umywalką, które dodatkowo rozświetli przestrzeń.

Aranżacja łazienki w bieli

Biała łazienka pozwala na dużą kreatywność w doborze elementów wystroju. Wybierając meble łazienkowe dobrze jest przejrzeć pełną gamę produktów dostępnych na stronie producenta, np. firmy Stolkar. Fronty na wysoki połysk będą dodatkowo odbijały światło, jednak należy pamiętać, że zbyt dużo bieli sprawi, że wnętrze wyda się nienaturalnie sterylne. Urządzając pomieszczenie trzeba mieć na uwadze to, że meble łazienkowe i dodatki mają przede wszystkim ożywić pomieszczenie.