Innowacyjne podejście do odkurzania

Innowacyjne podejście do odkurzania

8 lutego 2019 0 przez MK

Coraz większą popularnością wśród osób budujących domy cieszą się odkurzacze centralne. Posiadają one sporo zalet i cech, które sprawiają, że warto rozważyć instalacje takiego sprzętu zamiast używać tradycyjnego odkurzacza.

Innowacyjne podejście do odkurzania

Zasady użytkowania są bardzo podobne w obu przypadkach, jednak nowoczesne rozwiązania są zdecydowanie bardziej efektywne, na dodatek nowoczesne, wygodne, eleganckie i oszczędza sporo czasu. Odkurzacze centralne to system, który wykonuje się jeszcze przed tynkowaniem i wszelkimi elektrycznymi oraz hydraulicznymi pracami ponieważ wymagane są tu rury schowane pod posadzkami i w ścianach.

Dlatego tak ważne jest, by w miarę możliwości podjąć decyzję o wiele wcześniej. Na tym etapie budowy domu koszta związane z założeniem tego systemu są stosunkowo niskie w porównaniu do pozytywów, jakie przynosi. Nie ma potrzeby noszenia ze sobą, po schodach czy z pokoju do pokoju, odkurzacza tradycyjnego, ponieważ wszystko co należy zrobić to podpiąć rurę pod odpowiednie gniazdko, połączone z centralnym urządzeniem (umieszczonym w piwnicy, garażu itp.) specjalnymi rurami. Unikamy tym sposobem ponownego wydalania przez tradycyjne urządzenie zassanego wcześniej powietrza. Z pewnością jest to doskonałe rozwiązanie dla alergików – tym sposobem powietrze jest czystsze. W nowoczesnym systemie powietrze to jest wydalane na zewnątrz domu. Odkurzać można zawsze i wszędzie – samo urządzenie nie wydaje żadnego dźwięku.

Dodatkowo można wykorzystać rozwiązanie retraflex, która polega na automatycznym chowaniu się węża w ścianie. Jest to bardzo wygodne, ponieważ po skończonym odkurzaniu wąż sam się chowa, a jego długość może osiągać nawet 18 metrów. Najpopularniejszą marką proponującą rozwiązania związanego z takim centralnym systemem odkurzania jest Cyclo Vac.

Z pewnością warto rozważyć instalację takiego udogodnienia nawet w istniejących domach czy mieszkaniach. Nasuwa się tu kolejna sprawa – tradycyjne odkurzacze lubią się zapychać, gdy przez przypadek zassiemy coś większego. W systemie centralnym nie jest to problemem, ponieważ istnieje wiele zabezpieczeń uniemożliwiających zapychanie się węża. Odkurzanie to ważny aspekt w czystym i wolnym od roztoczy i zanieczyszczeń powietrza mieszkaniu czy domu. Pozwólmy sobie na luksus jaki dają i ułatwmy sobie życie na co dzień niewielkim kosztem.