Czy warto montować okna i drzwi samodzielnie?

Czy warto montować okna i drzwi samodzielnie?

9 listopada 2018 0 przez MK
Projektowanie własnego domu to dla wielu osób bardzo duża satysfakcja, jednak trzeba mieć na uwadze to, że opłaca się wtedy wynająć profesjonalną ekipę, z którą można będzie nawiązać bliższą współpracę.

Czy warto montować okna i drzwi samodzielnie?

Najważniejsze jest to, aby z głową dobierać poszczególne elementy do domu, takie jak drzwi oraz okna. Liczą się w tym zakresie głównie wymiary, więc jeśli ktoś nie wie, jak się to wszystko mierzy lepiej, aby się za to sam nie zabierał. Fachowcy dysponują odpowiednimi narzędziami, którymi można dokonać precyzyjnych pomiarów, to pozwoli na dokładny montaż drzwi, w miejscu do tego przeznaczonym. Zajdzie pewność, że drzwi nie wypadną z futryny, nawet jeśli się nimi mocno trzaśnie. Takie prace muszą zostać wykonane bardzo starannie, tak aby w mieszkaniu klienta zapewniony został jak największy komfort.

Ile czasu zajmują prace montażowe?

Jeśli za prace montażowe zabierze się profesjonalna ekipa, to nie powinny one potrwać więcej niż kilka godzin. Oczywiście zależne jest to od tego ile drzwi oraz okien będzie montowało się w danym mieszkaniu. Jeśli są to spore ilości, a zajmuje się tym jedna osoba, to uzbrojenie się w cierpliwość będzie w tym przypadku jak najbardziej wskazane. Montaż okien powinien być jednak najpierw dokładnie rozpisany, tak aby specjalista wiedział na czym ma się skupić w trakcie swoich działań. Domownicy próbują często zrobić to samodzielnie, jednak efekty takich prac są opłakane, a okno ledwo się trzyma, ryzykuje się tym samym swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo. Dobrze zamontowane okno zdoła się przeciwstawić różnym zjawiskom przyrody, takim jak poważne ulewy, czy też opady śniegu.

Jakie narzędzia będą przydatne?

Podczas prac montażowych będzie się korzystało z kilku podstawowych narzędzi, na pewno przyda się wtedy wiertarka udarowa, poziomica, czy też młotek. Bez takich narzędzi, tego typu czynności z pewnością nie zostaną wykonane poprawnie i okno oraz drzwi będą nieszczelne. Nie można dopuszczać do tak ryzykownych sytuacji, więc warto wyposażyć się najpierw w profesjonalny sprzęt, a dopiero potem można przystępować do jakichkolwiek prac. Osoby nie mające z tym wcześniej styczności nie powinny tego robić same, gdyż grozi to poważnymi konsekwencjami.