Designerskie oświetlenie do kuchni, salonu i sypialni

Dobrze dobrane oświetlenie to funkcjonalność i estetyka w jednym. Nie tylko gwarantuje lepszą widoczność, uprzyjemniającą codzienne czynności domowe, ale również stanowi istotny walor podnoszący atrakcyjność pomieszczenia.

Designerskie oświetlenie do kuchni, salonu i sypialni

 

W szczególności, kiedy designerska forma i daleki od powtarzalności projekt, pełni centralną rolę domowej aranżacji. Jednak każde wnętrze to również inne światło. Dlatego dla zachowania optymalnego komfortu mieszkania, należy dobierać lampy zgodnie z ich przeznaczeniem i sposobem wykorzystania.

Salon i sypialnia – różnorodność mile widziana!

W tych pomieszczeniach nie ma miejsca na jednorodność. Salon, w szczególności urządzony w nowoczesnym, minimalistycznym wydaniu, ma za zadanie pełnić rolę sprzyjającą wypoczynkowi, jak i reprezentatywną. Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem fakt, że to właśnie w nim spędzamy stosunkowo największą część wolnego czasu, zarówno delektując się smakiem popołudniowej kawy, jak i urządzając rodzinne przyjęcia. Dlatego umieszczenie designerskich opraw świetlnych, odpowiednio dostosowanych do ogólnego zastosowania, okazuje się sprawą najwyższej rangi. A konkretnie? Dobrze oświetlony pokój dzienny powinien być wyposażony w trzy źródła światła: ogólne, zadaniowe i dekoracyjne. Używane o różnych porach dnia, zgodnie z zapotrzebowaniem, pozytywnie wpływa na funkcjonalność, estetykę i komfort przebywania. W tym wypadku designerski żyrandol, umieszczony w centralnej części sufitu okaże się ciekawym punktem wyjścia dla całej aranżacji. Uzupełniony o stylową lampę stojącą, uprzyjemniającą wieczorny relaks z ulubioną lekturą w dłoni, podkreśli kameralną atmosferę. Ciepły blask odbijający się od ścian zrelaksuje podczas seansów filmowych czy rozmów we dwoje. Do tego światło punktowe na ścianach (mające więcej wspólnego z dekorowaniem niż oświetlaniem) będące w stanie wyeksponować rodzinną galerię zdjęć czy kolekcję obrazów.

W oświetlaniu sypialni, podobnie jak salonu, równie ważna jest różnorodność. Punktem wyjścia także okazuje się montaż światła centralnego, niezwykle potrzebnego podczas sprzątania czy wybierania garderoby. Uzupełnieniem mogą być proste w swej konstrukcji, ale utrzymane w designerskim charakterze lampki przy łóżku. Ostatnio bardzo modne stały się oprawy o ruchomym ramieniu, z możliwością sterowania kątem i kierunkiem padania światła. Do tego stylowe lampki nocne umieszczone przy łóżku, które z jednej strony pozwolą zbudować nastrój we wnętrzu, w drugim zaś zapewnią bezpieczeństwo podczas nocnego wstawania.

Designerskie oświetlenie do kuchni

Oświetlając kuchnię, w największym zakresie należy skupić się na strefie roboczej. Świetnie w tym zakresie sprawdzą się lampy linowe lub punktowe, skutecznie uprzyjemniające kuchenne rewolucje. Musimy pamiętać o odpowiednim doświetleniu stołu. W tym miejscu nasza wyobraźnia może popuścić wodze fantazji, albowiem w zależności od preferencji, można zdecydować się na zakup minimalistycznej, ale luksusowo prezentującej się lampy z designerskim kloszem lub ukierunkowanych na futuryzm lamp splotowych, wyróżniających się modernistycznym wykończeniem.

Artykuł został przygotowany przez salon meblowy Behome.

 

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Recent Posts

Z jakich akcesoriów korzysta się w domach?

W domach można korzystać obecnie z wielu różnorodnych akcesoriów, które są mniej lub bardziej przydatne. Z całą pewnością zainteresowanym przydadzą...

Kostka brukowa – jaki obszar wyłożyć?

Które obszary wyłożyć kostką brukową i ile jej mieć na działce? Ważne są zarówno względy praktyczne, jak i estetyczne. (więcej…)

Czy warto montować okna i drzwi samodzielnie?

Projektowanie własnego domu to dla wielu osób bardzo duża satysfakcja, jednak trzeba mieć na uwadze to, że opłaca się wtedy...

Kamień tworzy modne kuchnie 2018

Zwolennicy tradycyjnego wystroju kuchni – z ozdobnymi frontami szafek, z zazdrostkami w oknach, z mnóstwem kolorowych pojemników na przyprawy i...

Jakie powinno być oświetlenie w nowoczesnym salonie?

Salon to miejsce wyjątkowe w każdej przestrzeni domowej. To wnętrze dedykowane spotkaniom towarzyskim i rodzinnym oraz szeroko pojmowanemu relaksowi –...