Łóżko i co jeszcze? Jakie meble muszą być w sypialni?

Łóżko i co jeszcze? Jakie meble muszą być w sypialni?

26 września 2018 0 przez MK

Ucinamy tam drzemkę, odpoczywamy po pracy, a przed snem czytamy książki i gazety… Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Dlatego musimy urządzić je tak, aby było dla nas idealnym miejscem do relaksu. Zobacz jakie meble muszą znaleźć się w sypialni, aby czuć się w niej naprawdę dobrze.

 

Wygodne łóżko w sypialni

Łóżko to kluczowy element każdej sypialni, podobno spędzamy w nim aż 1/3 naszego życia! Dlatego musi być duże, wygodne i miękkie – tak, abyśmy mogli się w nim w pełni zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Jego szerokość powinna wynosić co najmniej 90 centymetrów, a długość musi przewyższać wzrost osoby, która na nim śpi. Dlatego przed kupnem należy dokładnie sprawdzić wymiary interesujących nas modeli. Są one zwykle podawane na stronach salonów meblowych, m.in. https://www.meblewersal.pl/26-sypialnia wraz z dokładnym opisem wybranych przez nas mebli do sypialni.

Jakie łóżka kupimy w sklepach meblowych? Na rynku królują duże, drewniane łoża o prostych, modernistycznych kształtach, które znakomicie sprawdzą się w każdym stylu. Poza praktyczną funkcją łóżka, należy zwrócić uwagę na jego wartości estetyczne. Ten mebel znajduje się w centralnej części sypialni, dlatego powinien idealnie współgrać z jej wnętrzem.

Szafka nocna ― obowiązkowa w każdej sypialni

Szafka nocna to niezwykle praktyczny i nieodłączny element sypialni. Najlepiej, jeśli nocny stolik znajduje się z jednej i z drugiej strony łóżka – tak, aby każdy z nas miał do niego dostęp. Ten niezbędny mebel to idealne miejsce na książkę, gazetę, okulary czy budzik, który wyrwie nas nawet z najgłębszego snu. Dodatkowe szuflady w szafce nocnej sprawdzą się również jako podręczna apteczka, a także schowek na inne najpotrzebniejsze przedmioty.

Stolik nocny powinien być wyższy o co najmniej 15 centymetrów od poziomu materaca, tak abyśmy z łatwością mogli sięgać po umieszczone na nim rzeczy. Powinna znajdować się na nim mała lampka, która ułatwi czytanie przed snem, a tym samym nie będzie rozpraszać pozostałych domowników.

Wybierz szafę do swojej sypialni

Większość z nas nie wyobraża sobie sypialni bez dużej, przestronnej szafy, w której mieszczą się nasze ulubione ubrania. W sypialni najlepiej postawić na mebel z przesuwanymi drzwiami, które zaoszczędzą miejsca i będą bardzo wygodne. Drugim obowiązkowym elementem sypialnianej szafy jest lustro, przed którym niejedna kobieta spędzi sporo czasu o poranku. Ważne, aby było duże, tak abyśmy nie tylko mogły się w nim przejrzeć, ale także zobaczyć w nim całą swoją stylizację. Szafa powinna być wyposażona zarówno w głębokie półki, jak i miejsce z wieszakami na sukienki i inne dłuższe kreacje.

Sypialnia ― pozostałe meble

Co jeszcze powinno znajdować się w naszej sypialni? Wiele kobiet powie, że niezbędnym elementem tego pomieszczenia jest toaletka. Najlepiej umiejscowiona gdzieś blisko okna, tak aby było przy niej odpowiednie światło do makijażu. Naszą sypialnię warto także nieco ożywić o małe półki z kwiatkami. Warto pamiętać, że niektóre rośliny doniczkowe poprawiają jakość powietrza i neutralizują zanieczyszczenia.