Aranżacja wnętrz: 4 proste patenty na pokój dla dziecka

Każdy rodzic wie, że zadowolić dziecko nie jest łatwo. Dlatego urządzenie pokoju dla malucha to prawdziwe wyzwanie. Jak mu podołać? Pomysłami na aranżację pokojów dziecięcych dzieli się Maciej Balcerek z warszawskiej agencji Perfect Space.

Aranżacja wnętrz: 4 proste patenty na pokój dla dziecka

Aranżacja wnętrz: 4 proste patenty na pokój dla dziecka

Pokój dziecka odgrywa w aranżacji wnętrz kluczową rolę. I to przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, pokój dziecięcy to miejsce, w którym maluch będzie spędzał najwięcej czasu – powinien się zatem swobodnie w nim czuć. Po drugie, dorastające dziecko potrzebuje przestrzeni, w której będzie mogło bez ograniczeń rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność. Jak to osiągnąć? Zdaniem Macieja Balcerka klucz do sukcesu jest prosty: – Wystarczy pamiętać, że pokój ma służyć dziecku do szaleństw, zabaw i nauki, a nie być wystawą do podziwiania. Generalnie bardzo dobrym pomysłem jest skonsultowanie jego wystroju z przyszłym lokatorem i włączenie dziecka w proces aranżacji, choć pamiętajmy, że ostateczna decyzja powinna należeć do nas. W końcu gust dziecka lubi się szybko zmieniać.

Białe królestwo

Aranżacja wnętrz: 4 proste patenty na pokój dla dziecka

W przypadku noworodka niezbędny jest właściwie tylko jeden element wystroju: solidne łóżeczko. W końcu miesięczne dziecko przesypia aż 16-20 godzin na dobę! Dla porównania półroczne dziecko potrzebuje w ciągu doby 14 godzin snu. Dużo, ale jak głosi stare porzekadło – podczas snu dziecko rośnie. A że przebywające w łóżeczku dziecko nie ma zbyt dużego widoku na świat, to jego najbliższe otoczenie nie odgrywa dużej roli – warto jedynie zadbać o kolorowe lampki wiszące (sufit akurat znajduje się w zasięgu wzroku leżącego dziecka). Uwaga: jeżeli planujemy czytać naszemu maluchowi bajki na dobranoc, to niezbędne będzie umieszczenie obok łóżeczka niewielkiej lampki stołowej.

Do tablicy!

Aranżacja wnętrz: 4 proste patenty na pokój dla dziecka

Dzieci posiadają całe mnóstwo zabawek i książeczek. Dlatego dobrym pomysłem jest zadbanie o specjalne miejsce do ich właściwego przechowywania. Nie musimy się przy tym silić na oryginalność, w zupełności powinien wystarczyć regał z kilkoma półkami. Rzecz jasna dziecko dosięgnie jedynie do dolnych półek, jeżeli zatem zależy nam na zaangażowaniu malucha w proces sprzątania, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skrzynia na zabawki. Ciekawym patentem jest też pomalowanie jednej ze ścian farbą tablicową – w końcu dzieci uwielbiają rysować, a w ten sposób zyskają przestrzeń do kreatywnej, niczym nie skrępowanej twórczości.

Na latającym dywanie

Aranżacja wnętrz: 4 proste patenty na pokój dla dziecka

Dywan jest miękki i przyjemny w dotyku, a ponadto doskonale chroni malucha przed chłodem posadzki. Dlatego dywan – nawet niewielki – to w pokoju dziecka konieczność. Gruba wykładzina dywanowa zamortyzuje ewentualne upadki i sprawi, że maluch będzie mógł się komfortowo bawić zabawkami na podłodze. Uwaga: dzieci lubią dużo biegać, warto więc pomyśleć o mocowaniach, które zabezpieczą dywan przed przesuwaniem i zadzieraniem brzegów.

Pink Power!

Aranżacja wnętrz: 4 proste patenty na pokój dla dziecka

Nadal zdecydowanie najpopularniejszym kolorem w pokojach dziewczynek jest róż. W kolorze tym produkuje się samochodziki, krzesełka, a nawet specjalne namioty tipi; te ostatnie są wprost uwielbiane przez maluchy, które traktują je jako kolejne pomieszczenie w pomieszczeniu. Dla dziecka tipi to całkowicie oddzielna przestrzeń, w której może się godzinami bawić, czytać książki i drzemać. Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w razie potrzeby złożyć tipi i rozstawić je w ogrodzie lub na plaży. Namiot wyposażony jest w ocieplaną matę podłogową, więc dziecku nie grozi żaden dyskomfort.

 

Artykuł opublikowany dzięki PerfectSpace.pl
Perfect Space zajmuje się aranżacją wnętrz mieszkań, biur i lokali usługowych na terenie Warszawy.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Recent Posts

Poprawne zaplanowanie systemu ogrodzeń

W domach jednorodzinnych często klienci szukaj prywatności. Stad potrzeba zaplanowania takich ogrodzeń wokół działki, aby zapewniały one zarówno ekran przed...

Przyszłość paliw węglowych?

Zanieczyszczenie środowiska wywołane spalaniem paliw kopalnych wymaga zastanowienia się jak dalej z nimi postępować? (więcej…)

Dywan ze sznurka – dobry wybór do Twojego wnętrza

Dywan dziergany - sposób na niepowtarzalne wnętrze Wielu z nas urządzając salon, sypialnie lub pokój dziecięcy staje w końcu przed...

Nieszablonowe meble biurowe

Potrzeby współczesnych inwestorów są ogromne i bardzo zróżnicowane – a wszystko przez to, że nieustannie zwiększa się możliwość wyboru asortymentu...

Wynajem mieszkań dla początkujących

Ta historia mogłaby rozpocząć się tak: jestem szczęśliwym właścicielem nieruchomości i chciałbym ją wynająć, czerpiąc z tego dochód pasywny. Albo:...