Aranżacja przedpokoju – jakich błędów unikać?

Podczas urządzania przedpokoju łatwo możemy popełnić błędy, które sprawią, że pomieszczenie będzie mało funkcjonalne. O czym należy pamiętać? Na co zwrócić uwagę? Jakie meble wybrać? Poniżej znajdziecie kilka ciekawych wskazówek.

Aranżacja przedpokoju - jakich błędów unikać?

 

Przedpokój to pomieszczenie, które musi być przede wszystkim wygodne oraz funkcjonalne. Nie możemy oczywiście zapominać o kwestii estetycznej – to pierwsze pomieszczenie, które jest oglądane przez nowoprzybyłych gości. Warto zatem zadbać o idealny wygląd przedpokoju. Bez względu na metraż musimy zadbać o właściwy dobór poszczególnych mebli oraz dodatków.

Wiele osób wychodzi z założenia, że przedpokój to tylko miejsce przechodnie i nikt nie będzie zwracał uwagi na jego stan. Często jednak dzieje się przeciwnie i to przedpokój stanowi wizytówkę całego mieszkania. Warto zatem unikać błędów, które sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądało nieciekawie i będzie nie funkcjonalnie wykończone. Istnieje wiele ciekawych rozwiązań, które sprawią, że twój przedpokój będzie stanowił odpowiednie dopełnienie do pozostałych pomieszczeń.

Najczęstsze błędy

Urządzając przedpokój bardzo często zapominamy o pozostałych elementach wyposażenia, szczególnie jeśli pomieszczenie to stanowi oddzielną przestrzeń, odgrodzoną drzwiami. Przedpokój powinien być spójny z całym mieszkaniem, a przede wszystkim z następnym pomieszczeniem. To szczególnie ważne, jeśli przedpokój jest otwarty na salon lub kuchnie. Warto wtedy zadbać o płynne przejście pomiędzy tymi dwoma przestrzeniami.

Rozmieszczenie poszczególnych elementów wyposażenia zależy w dużej mierze od metrażu. Musimy jednak zadbać o to, by w przedpokoju znalazły się niezbędne elementy takie jak szafka na buty, krzesło lub ławeczka, na której będziemy mogli wygodnie zdjąć lub zawiązać obuwie oraz wieszaki. W małym przedpokoju dobrze jest umieścić szafę wnękową z dużym lustrem – w ten sposób zaoszczędzimy miejsce i zyskamy dodatkowy aspekt wizualny. Lustro sprawi, że pomieszczenie wyda się nieco większe i bardziej przestronne.

Kolejnym ważnym elementem jest oświetlenie. Pamiętajmy, że rzadko kiedy przedpokój posiada dostęp do światła naturalnego. Częstym błędem jest umieszczenie delikatnego, światła ogólnego, które tylko w niewielkim stopniu będzie oświetlało pomieszczenie. Warto zadbać o dodatkowe lampy umieszczone na ścianach. Na suficie dobrze umieścić plafony, które nie będą przeszkadzały i nie zajmą zbyt wiele miejsca.

Błędem jest umieszczanie zbyt wielu dodatków, szczególnie jeśli przedpokój jest niewielki. Zbyt wiele mebli, wieszaków czy dekoracji może sprawić, że przedpokój będzie wyglądał na zabałaganiony.

Funkcjonalne rozwiązania

Urządzając przedpokój powinniśmy zadbać o odpowiednią ilość miejsca na ubrania wierzchnie oraz obuwie. Niezbędne będą wieszaki umieszczone na ścianie lub we wnętrzu szafy oraz półki na obuwie. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się także pojemne szuflady, w którym będziemy mogli umieścić różnego rodzaju akcesoria. Jeśli przedpokój jest wąski i długi warto pomyśleć o wąskich półkach umieszczonych wzdłuż ściany.

 

Więcej informacji
Artykuł został przygotowany przez Centrum Meblowe dostępne na stronie http://www.radiuscentrum.pl/

 

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Recent Posts

Z jakich akcesoriów korzysta się w domach?

W domach można korzystać obecnie z wielu różnorodnych akcesoriów, które są mniej lub bardziej przydatne. Z całą pewnością zainteresowanym przydadzą...

Kostka brukowa – jaki obszar wyłożyć?

Które obszary wyłożyć kostką brukową i ile jej mieć na działce? Ważne są zarówno względy praktyczne, jak i estetyczne. (więcej…)

Czy warto montować okna i drzwi samodzielnie?

Projektowanie własnego domu to dla wielu osób bardzo duża satysfakcja, jednak trzeba mieć na uwadze to, że opłaca się wtedy...

Kamień tworzy modne kuchnie 2018

Zwolennicy tradycyjnego wystroju kuchni – z ozdobnymi frontami szafek, z zazdrostkami w oknach, z mnóstwem kolorowych pojemników na przyprawy i...

Jakie powinno być oświetlenie w nowoczesnym salonie?

Salon to miejsce wyjątkowe w każdej przestrzeni domowej. To wnętrze dedykowane spotkaniom towarzyskim i rodzinnym oraz szeroko pojmowanemu relaksowi –...