Lampy podłogowe – ciekawy dodatek do wnętrz

Oświetlenie odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym mieszkaniu. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie mamy możliwości, by nadać wnętrzu odpowiedni nastrój, a także uwydatnić wszelkie walory mieszkania.

Lampy podłogowe - ciekawy dodatek do wnętrz

 

Okazuje się, że możliwości jest naprawdę wiele. Właściwie z każdym rokiem pojawiają się coraz nowsze trendy, które stanowią wręcz sztukę użytkową. Wiele rodzajów lamp z jednej strony może dyskretnie pełnić swoją rolę oświetlenia, a z drugiej – same stanowić niesamowitą dekorację wnętrza.

Wybór lamp

Jeżeli chodzi o wybór lamp do mieszkania, to jest on naprawdę szeroki. Wśród dostępnych produktów, znajdują się między innymi żyrandole, kinkiety, reflektorki, lampki nocne, punktówki, czy też lampy podłogowe. Każda z tych wymienionych lamp, tak naprawdę spełnia swoją osobliwą rolę, dając zupełnie inne źródło światła. Lampki nocne najczęściej swoje miejsce znajdują przy łóżkach. Natomiast uniwersalne reflektorki z powodzeniem mocowane są na sufitach lub pod meblami, praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Warto swoja uwagę skupić wokół lamp stojących, które określane są jako lampy podłogowe. W ostatnim czasie stają się coraz popularniejsze. Ponieważ same w sobie stanowią niesamowitą dekorację mieszkania. Ich dodatkową zaletą jest nie tylko to, że podkreślają nowoczesny lub bardziej przytulny styl mieszkania, ale także stanowią ciekawe źródło światła. Przede wszystkim z lamp podłogowych korzystamy wieczorami, kiedy zależy nam na stworzeniu wyciszającego nastroju.

Jak wybrać lampę podłogową?

Niektóre osoby uważają, że wybór lampy podłogowej, wcale nie jest taki prosty. Rzeczywiście lampy podłogowe są dość mocno zróżnicowane pod względem sposobu wykonania, a także swojej formy. Należy jednak odpowiedzieć sobie nam na pytanie, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać, a także jaką ilością miejsca dysponujemy, by z powodzeniem ustawić taką lampę. Ponieważ wśród nich znajdziemy zarówno minimalistyczne lampy, jak i również wyjątkowo dekoracyjne, które lepiej sprawdzą się w okazałych salonach lub sypialniach.

Te minimalistyczne lampy stojące, najczęściej składają się z prostych chromowanych elementów. Są smukłe i prostolinijne. Natomiast jeżeli możemy pozwolić sobie na bardziej rozbudowaną lampę podłogową, to tutaj faktycznie nie ma żadnych ograniczeń. Kryształki, chrom, metal, a nawet papier. Takich surowców obecnie używa się do projektowania ciekawych lamp stojących. Skupmy się na kolorze, kształcie, a także efekcie świetlnym, jaki ma nam ostatecznie dawać wybrana lampa. Wtedy na pewno podejmiemy właściwą decyzję.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Recent Posts

Z jakich akcesoriów korzysta się w domach?

W domach można korzystać obecnie z wielu różnorodnych akcesoriów, które są mniej lub bardziej przydatne. Z całą pewnością zainteresowanym przydadzą...

Kostka brukowa – jaki obszar wyłożyć?

Które obszary wyłożyć kostką brukową i ile jej mieć na działce? Ważne są zarówno względy praktyczne, jak i estetyczne. (więcej…)

Czy warto montować okna i drzwi samodzielnie?

Projektowanie własnego domu to dla wielu osób bardzo duża satysfakcja, jednak trzeba mieć na uwadze to, że opłaca się wtedy...

Kamień tworzy modne kuchnie 2018

Zwolennicy tradycyjnego wystroju kuchni – z ozdobnymi frontami szafek, z zazdrostkami w oknach, z mnóstwem kolorowych pojemników na przyprawy i...

Jakie powinno być oświetlenie w nowoczesnym salonie?

Salon to miejsce wyjątkowe w każdej przestrzeni domowej. To wnętrze dedykowane spotkaniom towarzyskim i rodzinnym oraz szeroko pojmowanemu relaksowi –...