Remont mieszkania i dekoracja wnętrza

Dekoracja sprawia, że każde wnętrze nabiera indywidualnych cech, mieszka się przyjemniej, chętnie przebywa się w dobrze dekorowanym pokoju. Najlepiej wykorzystać do tego ściany, nie zabiera się przestrzeni, a dekoracja jest widoczna z każdego miejsca.

Remont mieszkania i dekoracja wnętrza

 

Remont mieszkania to doskonała okazja do zmiany wystroju wnętrz. Jeżeli planujemy radykalne metamorfozy, to warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz. Profesjonalnie zaprojektowaną aranżację możemy obejrzeć na wizualizacji i na tej podstawie podejmować decyzję. Jesli mamy trochę doświadczenia i zmysłu artystycznego, możemy spróbować zawierzyć własnym umiejętnościom. Nowa aranżacja to również nowe dekoracje, spróbujmy więc nowych pomysłów na dekorowanie ściany.

Remont mieszkania i dekoracja wnętrza
Remont mieszkania i dekoracja wnętrza

Fototapety to w zasadzie nie jest nowy pomysł, bo były dostępne już 30-40 lat temu. Od tego czasu zmieniło się wszystko: papier, farby, technologia druku. Najbardziej zaawansowanym produktem są fototapety drukowane na zamówienie, które są również najwyższej jakości. Są to fototapety drukowane na podstawie zdjęć cyfrowych (również własnych), a to determinuje sposób ich zamawiania, wykonania i zakupu. Najpierw musimy wiedzieć jakiej fototapety chcemy: motyw, kolorystyka, dokładne wymiary na ścianie. Później siadamy przed komputerem, otwieramy stronę sklepu i szukamy odpowiedniego zdjęcia. To chyba najbardziej żmudne zajęcie, ponieważ liczba zdjęć to miliony, a każde kolejne podoba nam się bardziej. Szukajmy w galeriach tematycznych, wg przeznaczenia, kolorystycznych, albo użyjmy wewnętrznej wyszukiwarki. Kiedy znajdziemy odpowiednie zdjęcie, wpiszmy wymiary gotowej fototapety. Dzięki temu otrzymamy ramkę, która pozwoli nam na wykadrowanie zdjęcia, czyli wybranie odpowiedniego fragmentu zdjęcia do wydruku. Co dalej? Akceptacja i zakup fototapety. Po wydruku fototapeta zostanie dostarczona w rolkach, a naklejanie fototapety na ścianie wykonuje się tak samo, jak zwykłej tapety. Oczywiście trzeba pilnować ciągłości wzoru na styku klejenia poszczególnych brytów fototapety.

Fototapeta drukowana na zamówienie to duża dekoracja, która w zasadzie decyduje o stylu wnętrza. Jeżeli chcemy mniejszej ingerencji fototapety, spróbujmy zamówić nieco mniejszą. W pokoju prawie zawsze jest tak, że część ściany z boku lub od podłogi będzie zasłonięta meblami, więc można sobie darować naklejanie fototapety w tych miejscach. Kompozycja na tym nie ucierpi, raczej zyska, ponieważ będzie widoczna cała fototapeta. To rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę: nawet małe zmniejszenie wymiarów fototapety przynosi w efekcie spore obniżenie ceny. Możemy również zdecydować się na obraz drukowany na zamówienie. W zależności od wybranych wymiarów obraz może być najważniejszą dekoracją albo dekoracją uzupełniającą puste miejsce na ścianie. Decyzja w tym zakresie należy do nas, od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

W jakich pomieszczeniach mieszkalnych możemy zastosować fototapety? Okazuje się, że we wszystkich łącznie z kuchnią i łazienką. Tam znajdują zastosowanie również fototapety samoprzylepne, które klejone są na sprzętach, meblach oraz innych płaskich i gładkich powierzchniach. Warto wiedzieć, że fototapeta może spełniać również inną funkcję, nie tylko dekoracyjną. W pokoju dziecięcym będzie to funkcja edukacyjna (zabawa, poznawanie świata), w małym pokoju jego optyczne powiększenie.

Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem https://fototapety.art.

 

 

 

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Recent Posts

Z jakich akcesoriów korzysta się w domach?

W domach można korzystać obecnie z wielu różnorodnych akcesoriów, które są mniej lub bardziej przydatne. Z całą pewnością zainteresowanym przydadzą...

Kostka brukowa – jaki obszar wyłożyć?

Które obszary wyłożyć kostką brukową i ile jej mieć na działce? Ważne są zarówno względy praktyczne, jak i estetyczne. (więcej…)

Czy warto montować okna i drzwi samodzielnie?

Projektowanie własnego domu to dla wielu osób bardzo duża satysfakcja, jednak trzeba mieć na uwadze to, że opłaca się wtedy...

Kamień tworzy modne kuchnie 2018

Zwolennicy tradycyjnego wystroju kuchni – z ozdobnymi frontami szafek, z zazdrostkami w oknach, z mnóstwem kolorowych pojemników na przyprawy i...

Jakie powinno być oświetlenie w nowoczesnym salonie?

Salon to miejsce wyjątkowe w każdej przestrzeni domowej. To wnętrze dedykowane spotkaniom towarzyskim i rodzinnym oraz szeroko pojmowanemu relaksowi –...