Przytulna, wspaniale urządzona sypialnia

Przytulna, wspaniale urządzona sypialnia

22 sierpnia 2018 0 przez MK

Sypialnia chyba w każdym mieszkaniu jest taką naszą strefą prywatną. Tutaj rzadziej zapraszamy gości, to miejsce na dobry sen i na efektywny odpoczynek. To miejsce, w którym możemy się zrelaksować i poczuć, że jesteśmy w domu. Z tego też względu nie bez znaczenia jest, jak ta nasza sypialnia wygląda, jak jest urządzona, co się w niej znajduje, jakie mamy oświetlenie i dobór kolorów. Jak wobec tego urządzić sypialnię, aby była naprawdę idealnym miejscem do odpoczywania? Jak nadać jej charakteru i podkreślić stylistykę, w jakiej jest utrzymana?

 

To, co w sypialni na pewno powinno się znaleźć to odpowiednie oświetlenie

Oczywiście, meble są podstawą, tak jak obowiązkowym wyposażeniem jest obszerne, wygodne łóżko. Oprócz samych mebli warto jednak dodatkowo skupić się na kwestiach oświetlenia. Dobrym pomysłem jest umieszczenie w sypialni jednego, centralnego źródła światła, bo takie zawsze się przydaje. Jednak, dodatkowo bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest też zainstalowanie oświetlenia przy szafie lub też garderobie. W momencie, kiedy będziemy się ubierać lub czegoś szukać taka dodatkowa lampka na pewno bardzo nam pomoże. W ogóle, jeśli chodzi o dobór oświetlenia do sypialni to idealnym rozwiązaniem jest właśnie światło punktowe. W takim świetle wygląda się lepiej, jest ono przyjemniejsze i stwarza bardziej przytulną atmosferę. Dlatego też na obu stolikach nocnych po obu stronach łóżka koniecznie powinny znaleźć się nawet niewielkich rozmiarów lampy stołowe. Dodatkowo, jeśli mamy komodę lub półkę – tam możemy umieścić cotton balls lub inny łańcuch świetlny. To takie dodatki do sypialni, które budują klimat tego miejsca i odpowiednio je doświetlają.

Dodatki do sypialni, które się sprawdzą

Ponieważ sypialnia jest miejscem, w którym zależy nam na prywatności, warto pomyśleć o odpowiednich dekoracjach okiennych. Plisy, zasłony, rolety – te tekstylia dopasowane do wystroju sypialni dodatkowo dodadzą jej charakteru, a mają też swoje praktyczne zastosowanie. Opcjonalne jest też zawieszenie firan, jeśli takie nam odpowiadają. W sypialni sprawdzi się też narzuta na łóżko w odpowiednim rozmiarze, która podkreśli styl wnętrza – może ona być włochata, pikowana albo też całkiem gładka. Na niej mogą znaleźć się dekoracyjne poduszki. Sypialnia jest też odpowiednim miejscem do tego, aby na ścianie powiesić ulubione fotografie rodzinne w ramkach lub też fotoobraz na płótnie, który ożywi wnętrze, ale i pomoże je spersonalizować.

W sypialni z powodzeniem mogą zagościć również kwiaty. Te umieszczone w doniczkach zawsze sprawiają, że pomieszczenie jest przytulne. Dobór odpowiednich doniczek do wnętrza również ma znaczenie – mogą one wyglądać naturalistycznie i być plecione z wikliny lub trawy morskiej, ale mogą też uderzać mocnym, intensywnym kolorem, co sprawdzi się, jeśli wnętrze jest stonowane.

W sypialni jest również miejsce na miękki dywanik lub też imitację skór i futer zwierzęcych. Dzięki takiej dekoracji przyjemnie chodzi się po sypialni, a dodatkowo stanowią one dekorację wnętrza.

 

Artykuł powstał we współpracy z selene.pl