Czy warto inwestować w nieruchomości? Jakie nieruchomości są najczęściej wybierane jako inwestycyjne?

Inwestowanie w nieruchomości od lat jest bardzo popularne i nic w tym dziwnego. Na niektórych mieszkaniach czy lokalach użytkowych faktycznie można sporo zarobić i będzie to stały, regularny dochód. Co więc trzeba wiedzieć o inwestowaniu w nieruchomości?

Czy warto inwestować w nieruchomości? Jakie nieruchomości są najczęściej wybierane jako inwestycyjne?

 

Czym są nieruchomości inwestycyjne?

Zgodnie z przepisami, nieruchomościami inwestycyjnymi nazywa się wszystkie aktywa, które zostały nabyte w celu osiągnięcia korzyści materialnych, a więc mogą to być mieszkania, lokale użytkowe, a nawet miejsca parkingowe. Nie są one użytkowane przez właściciela, ale ma on zyski pochodzące na przykład z ich wynajmu.

Gdzie szukać nieruchomości inwestycyjnych?

Szukając nieruchomości pod inwestycje zazwyczaj korzysta się z usług biur, które zajmują się pośredniczeniem w sprzedaży i zakupie nieruchomości. Osoby tam pracujące potrafią szukać takich mieszkań czy domów, które będą odpowiadały wymaganiom przyszłego właściciela. Nieruchomości inwestycyjnych można szukać także na stronach z ogłoszeniami jak sprzedajemy.pl/nieruchomosci/, gdzie widoczne są anonse mieszkań, domów, gruntów, lokali, a nawet garaży z różnych miejscowości.

Jak szukać nieruchomości pod inwestycje?

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiej nieruchomości się szuka. Czy ma to być mieszkanie na wynajem, czy lokal handlowo-użytkowy czy nawet dom. To zawęzi zakres poszukiwań i ułatwi wybór odpowiedniej nieruchomości. Wiedząc już jaki rodzaj aktywu nas interesuje, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii. Kluczowa w każdym przypadku jest lokalizacja. To ona w znaczny sposób wpływa na to, czy z danej nieruchomości będzie można osiągnąć zyski w krótkim czasie.

Szukając mieszkania na wynajem należy zastanowić się, kto będzie naszą grupą docelową. Jeśli studenci, wtedy należy szukać nieruchomości w pobliżu uczelni. To zagwarantuje brak problemów z wynajmem, nawet jeśli umowa będzie zawierana jedynie na rok i po tym czasie trzeba będzie szukać kogoś nowego na miejsce. Jeśli natomiast oferta wynajmu skierowana będzie do par i rodzin z dziećmi, wtedy należy poszukać nieruchomości położonych wśród spokojnych osiedli, skąd blisko do sklepów, punktów medycznych, a w pobliżu są place zabaw, żłobki, przedszkola i szkoły.

Nie bez znaczenia jest także metraż nieruchomości pod inwestycję. Większym zainteresowaniem cieszą się kawalerki niż duże mieszkania. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał mieszkać sam lub we dwoje i wybierze niezależne mieszkanie. Co innego w przypadku studentów. Im zależy na zmniejszeniu kosztów, dlatego często decydują się na większe nieruchomości, jednak muszą mieć one nieprzechodnie pokoje, które zapewnią im komfort podczas mieszkania z obcymi ludźmi.

Czy warto inwestować w nieruchomości?

Odpowiedź jest właściwie oczywista. Opłaca się inwestować w nieruchomości, szczególnie w mieszkania pod wynajem. Ludzie muszą mieć gdzie mieszkać, a nie zawsze stać ich na zakup nieruchomości w mieście, do którego dopiero co przyjechali i np. rozpoczynają nową pracę czy studia. Zawsze będzie popyt na dobrze zlokalizowane mieszkania i lokale użytkowe, co warto wziąć pod uwagę planując zakup nieruchomości inwestycyjnych.

 

 

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Recent Posts

Z jakich akcesoriów korzysta się w domach?

W domach można korzystać obecnie z wielu różnorodnych akcesoriów, które są mniej lub bardziej przydatne. Z całą pewnością zainteresowanym przydadzą...

Kostka brukowa – jaki obszar wyłożyć?

Które obszary wyłożyć kostką brukową i ile jej mieć na działce? Ważne są zarówno względy praktyczne, jak i estetyczne. (więcej…)

Czy warto montować okna i drzwi samodzielnie?

Projektowanie własnego domu to dla wielu osób bardzo duża satysfakcja, jednak trzeba mieć na uwadze to, że opłaca się wtedy...

Kamień tworzy modne kuchnie 2018

Zwolennicy tradycyjnego wystroju kuchni – z ozdobnymi frontami szafek, z zazdrostkami w oknach, z mnóstwem kolorowych pojemników na przyprawy i...

Jakie powinno być oświetlenie w nowoczesnym salonie?

Salon to miejsce wyjątkowe w każdej przestrzeni domowej. To wnętrze dedykowane spotkaniom towarzyskim i rodzinnym oraz szeroko pojmowanemu relaksowi –...