Jak przygotować się do przeprowadzki?

Jak przygotować się do przeprowadzki?
Zorganizowana przeprowadzka to podstawa do w miarę bezstresowej zmiany mieszkania. Jak przygotować się do przeprowadzki? To proste! Dla nas liczy się Twój komfort. Oto kilka wskazówek:

Jak przygotować się do przeprowadzki

Spis treści:
1. Pierwszy krok do przeprowadzki.
2. Kogo należy powiadomić o przeprowadzce?

1. Pierwszy krok do przeprowadzki

Pierwsze co musisz zrobić to pomyśleć: co zrobić żeby zabrać mniej rzeczy? To co musisz zrobić żeby było Ci lżej, to: robienie posiłków z tego co jest w mieszkaniu. Kiedy spiszesz sobie produkty i przepisy, od razu zauważysz ile niepotrzebnych kilogramów możesz się łatwo pozbyć.

Następnie pamiętaj o kartonach, muszą być solidne. Możesz je kupić albo poprosić o zostawienie w sklepie. Najmocniejsze są te po alkoholu. Ich dodatkowym atutem są uchwyty, dzięki którym prościej jest nieść ciężar.

Częstym problemem podczas przeprowadzki jest przewożenie pościeli. Pościel zabiera bardzo dużo miejsca, a do tego chcesz żeby była czysta. Dlatego zaopatrz się w worki próżniowe. Dzięki odsysaniu powietrza za pomocą odkurzacza, możesz uzyskać więcej miejsca na inne rzeczy.

Kiedy zaczynasz się pakować to najważniejszym jest ustalenie planu pakowania. Najlepiej zacząć od rzeczy nam mało przydatnych takich jak: dodatkowa pościel, dokumenty, ubrania czy książki. Przechodź do tych najbardziej potrzebnych, tak żeby mieć je na wierzchu sterty rzeczy do przewiezienia.

Pamiętaj, że przeprowadzka wymaga dużo więcej czasu niż myślisz. Może się Tobie wydawać, że nie masz tak dużo rzeczy. W praktyce okaże się, że jest ich dużo więcej. Zacznij więc pakowanie dużo, dużo wcześniej.

Zastanów się co jest Tobie zbędne. Po co przewozić ze sobą niepotrzebne rzeczy?

Jedną z bardzo ważnych zasad przeprowadzki jest etykietowanie. Kiedy podpiszesz kartony to gwarantujemy Ci, że będziesz wiedział, gdzie i co jest spakowane. Im bardziej szczegółowe podpisy, tym większe prawdopodobieństwo odnalezienia się w nowym miejscu.

Najważniejsze! Spakuj dwie podręczne walizki, w których umieścisz rzeczy niezbędne do przetrwania pierwszej nocy, takie jak: kubki, kosmetyki, pasta do zębów i szczoteczka, bielizna na zmianę, talerz, kubek, nóż, widelec, łyżka, ładowarka do laptopa i laptop, ładowarka do telefonu itp.

2. Kogo należy powiadomić o przeprowadzce?
Organizacja przeprowadzki to nie tylko proces pakowania i przewożenia rzeczy. Należy do nich również kwestia prawna, taka jak powiadomienie o przeprowadzce odpowiednich osób.

Planowany termin przeprowadzki powinny znać takie instytucje jak:
– Bank;
– Urząd Pocztowy ZUS;
– Urząd Skarbowy;
– Firma ubezpieczeniowa;
– Kasa chorych;
– kablówka;
– firma telekomunikacyjna;
– wydawnictwa, w których prenumerujesz;
– gazownia;
– zakład energetyczny;
– Twój pracodawca;
– Rodzina;
– Znajomi – czasami mogą być pomocni przy przeprowadzce.

Przede wszystkim firma przewozowa od przeprowadzek!

Zrób to najlepiej na miesiąc przed przeprowadzką, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Życzymy Tobie zorganizowanej i szybkiej przeprowadzki, dzięki usłudze internetowej.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Recent Posts

Rentowność najmu mieszkań w dużych miastach

Rynek najmu ma się znakomicie. Mimo tego, że ceny metra kwadratowego stale rosną, cała rzesza osób decyduje się na kupno...

Dwa sposoby na funkcjonalną kuchnię

Sposób aranżacji kuchni w dużym stopniu zależy od jej metrażu. W kuchniach o dużej powierzchni użytkowej nasze możliwości aranżacyjne są...

Etapy budowy domu

Wiele osób marzy o porzuceniu swojego mieszkania w wielkim bloku w centrum miasta i przeprowadzce w miejsce o innej specyfice....

Narożnik czy komplet wypoczynkowy

Meble do salonu warto wybierać z rozwagą. To konkretne pomieszczenie stanowi bowiem wizytówkę domowników. Nie chodzi jednak wyłącznie o robienie...

Balkonowy ogródek – jak zacząć?

Nie wszyscy mogą się pochwalić wielkim, pięknym ogrodem, w którym jest mnóstwo miejsca na kwiaty ozdobne, warzywnik, drzewa owocowe i...