Jak przygotować się do przeprowadzki?

Jak przygotować się do przeprowadzki?
Zorganizowana przeprowadzka to podstawa do w miarę bezstresowej zmiany mieszkania. Jak przygotować się do przeprowadzki? To proste! Dla nas liczy się Twój komfort. Oto kilka wskazówek:

Jak przygotować się do przeprowadzki

Spis treści:
1. Pierwszy krok do przeprowadzki.
2. Kogo należy powiadomić o przeprowadzce?

1. Pierwszy krok do przeprowadzki

Pierwsze co musisz zrobić to pomyśleć: co zrobić żeby zabrać mniej rzeczy? To co musisz zrobić żeby było Ci lżej, to: robienie posiłków z tego co jest w mieszkaniu. Kiedy spiszesz sobie produkty i przepisy, od razu zauważysz ile niepotrzebnych kilogramów możesz się łatwo pozbyć.

Następnie pamiętaj o kartonach, muszą być solidne. Możesz je kupić albo poprosić o zostawienie w sklepie. Najmocniejsze są te po alkoholu. Ich dodatkowym atutem są uchwyty, dzięki którym prościej jest nieść ciężar.

Częstym problemem podczas przeprowadzki jest przewożenie pościeli. Pościel zabiera bardzo dużo miejsca, a do tego chcesz żeby była czysta. Dlatego zaopatrz się w worki próżniowe. Dzięki odsysaniu powietrza za pomocą odkurzacza, możesz uzyskać więcej miejsca na inne rzeczy.

Kiedy zaczynasz się pakować to najważniejszym jest ustalenie planu pakowania. Najlepiej zacząć od rzeczy nam mało przydatnych takich jak: dodatkowa pościel, dokumenty, ubrania czy książki. Przechodź do tych najbardziej potrzebnych, tak żeby mieć je na wierzchu sterty rzeczy do przewiezienia.

Pamiętaj, że przeprowadzka wymaga dużo więcej czasu niż myślisz. Może się Tobie wydawać, że nie masz tak dużo rzeczy. W praktyce okaże się, że jest ich dużo więcej. Zacznij więc pakowanie dużo, dużo wcześniej.

Zastanów się co jest Tobie zbędne. Po co przewozić ze sobą niepotrzebne rzeczy?

Jedną z bardzo ważnych zasad przeprowadzki jest etykietowanie. Kiedy podpiszesz kartony to gwarantujemy Ci, że będziesz wiedział, gdzie i co jest spakowane. Im bardziej szczegółowe podpisy, tym większe prawdopodobieństwo odnalezienia się w nowym miejscu.

Najważniejsze! Spakuj dwie podręczne walizki, w których umieścisz rzeczy niezbędne do przetrwania pierwszej nocy, takie jak: kubki, kosmetyki, pasta do zębów i szczoteczka, bielizna na zmianę, talerz, kubek, nóż, widelec, łyżka, ładowarka do laptopa i laptop, ładowarka do telefonu itp.

2. Kogo należy powiadomić o przeprowadzce?
Organizacja przeprowadzki to nie tylko proces pakowania i przewożenia rzeczy. Należy do nich również kwestia prawna, taka jak powiadomienie o przeprowadzce odpowiednich osób.

Planowany termin przeprowadzki powinny znać takie instytucje jak:
– Bank;
– Urząd Pocztowy ZUS;
– Urząd Skarbowy;
– Firma ubezpieczeniowa;
– Kasa chorych;
– kablówka;
– firma telekomunikacyjna;
– wydawnictwa, w których prenumerujesz;
– gazownia;
– zakład energetyczny;
– Twój pracodawca;
– Rodzina;
– Znajomi – czasami mogą być pomocni przy przeprowadzce.

Przede wszystkim firma przewozowa od przeprowadzek!

Zrób to najlepiej na miesiąc przed przeprowadzką, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Życzymy Tobie zorganizowanej i szybkiej przeprowadzki, dzięki usłudze internetowej.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Recent Posts

Poprawne zaplanowanie systemu ogrodzeń

W domach jednorodzinnych często klienci szukaj prywatności. Stad potrzeba zaplanowania takich ogrodzeń wokół działki, aby zapewniały one zarówno ekran przed...

Przyszłość paliw węglowych?

Zanieczyszczenie środowiska wywołane spalaniem paliw kopalnych wymaga zastanowienia się jak dalej z nimi postępować? (więcej…)

Dywan ze sznurka – dobry wybór do Twojego wnętrza

Dywan dziergany - sposób na niepowtarzalne wnętrze Wielu z nas urządzając salon, sypialnie lub pokój dziecięcy staje w końcu przed...

Nieszablonowe meble biurowe

Potrzeby współczesnych inwestorów są ogromne i bardzo zróżnicowane – a wszystko przez to, że nieustannie zwiększa się możliwość wyboru asortymentu...

Wynajem mieszkań dla początkujących

Ta historia mogłaby rozpocząć się tak: jestem szczęśliwym właścicielem nieruchomości i chciałbym ją wynająć, czerpiąc z tego dochód pasywny. Albo:...