Jak urządzić salon, aby dom był miejscem, do którego chce się wracać i zapraszać innych.

Dom jest swoistym synonimem miejsca, w którym każdy kto tam mieszka, czuje się swobodnie i bezpiecznie. Znajdujące się tam pomieszczenia mają przyciągać domowników i nie odstraszać gości. I jednym z takich reprezentacyjnych miejsc jest salon.

Jak urządzić salon, aby był zarówno funkcjonalną przestrzenią do życia codziennego dla kazdego z domowników, jak i przyjaznym miejscem do przyjmowania gości i rodziny? Nie jest to zadanie trudne, ale wymaga nieco skupienia i opracowania pewnej strategii.

Można by powiedzieć, że wszystko zaczyna się w głowie. To w niej wizualizujemy sobie miejsce, do którego zapraszać będziemy rodzinę i znajomych oraz spędzać wolny czas. Wyobrażamy sobie kolory ścian, kształt i rodzaj mebli oraz ich rozmieszczenie, a także rodzaj podłogi. Sugerujemy się już nie tylko własnymi preferencjami, poradami i doświadczeniem znajomych, ale i praktycznością. Poszukujemy inspiracji i wskazówek, ponieważ mamy świadomość tego, że  wszystko ma do siebie pasować i służyć nam jak najdłużej.

Urządzając salon należy wziąć pod uwagę przestrzeń, jaką mamy do zagospodarowania. Zazwyczaj większe pole manewru mamy w domach, zaś w bloku jesteśmy ograniczeni dostępną powierzchnią, która rzadko bywa duża. Nie zmienia to jednak faktu, iż ta część naszego M ma nam służyć na lata. Nawet, jeśli będziemy przearanżowywać układ, który się znudził bądź stał się niemodny. Obecnie na topie stały się wnętrza otwarte, czyli połączenie salonu z kuchnią. Choć bardzo praktyczne, to jednak nie wszyscy decydują się na takie rozwiązanie. Jak przy niemal każdym aspekcie, ma to swoje wady i zalety.

Decydując się na konkretny styl, czy to skandynawski, industrialny, marynistyczny,  czy też rustykalny, warto pamiętać, iż lubią one się ewoluować, tym samym, dla niektórych pewne zmiany nie do końca się podobają. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest postawić się na klasykę. Warto zdecydować się jednak na dodatki, takie jak poduszki, ramki na zdjęcia czy wazony na kwiaty, które ocieplą wizerunek.

Tak więc, wszystko ma do siebie pasować. Aranżacja salonu to proces nieco skomplikowany, ale z pewnością odpłaci nam on swą funkcjonalnością i estetyką. Stanie się ukochanym miejscem do czytania książek, oglądania telewizji, przyjmowania gości czy też po prostu relaksem.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Jak przygotować się do przeprowadzki? Zorganizowana przeprowadzka to podstawa do w miarę bezstresowej zmiany mieszkania. Jak przygotować się do przeprowadzki?...

Zapomniana alternatywa dla sklejkowej tandety?

Meble kolonialne z palisandru to odpowiedź! W dobie masowej produkcji, tandety i kupowania wszystkiego w Ikea, po to aby kupić...

Aranżacje mieszkania! Co zrobić, aby wasze mieszkanie wyglądąło interesująco?

Pokażemy Państwu jak łatwo można umeblować mieszkanie, aby wyglądało ono wystrzałowo! (więcej…)

Jak urządzić salon, aby dom był miejscem, do którego chce się wracać i zapraszać innych.

Dom jest swoistym synonimem miejsca, w którym każdy kto tam mieszka, czuje się swobodnie i bezpiecznie. Znajdujące się tam pomieszczenia...

Bezdomny wart 35 złotych – czyli znieczulica Polaków

Fala negatywnych komentarzy spłynęła na rodzinę, która oburzyła się faktem wpuszczenia bezdomnego na klatkę schodową. Bezdomny miał pobrudzić śpiworek należący...