Jak urządzić salon, aby dom był miejscem, do którego chce się wracać i zapraszać innych.

Dom jest swoistym synonimem miejsca, w którym każdy kto tam mieszka, czuje się swobodnie i bezpiecznie. Znajdujące się tam pomieszczenia mają przyciągać domowników i nie odstraszać gości. I jednym z takich reprezentacyjnych miejsc jest salon.

Jak urządzić salon, aby był zarówno funkcjonalną przestrzenią do życia codziennego dla kazdego z domowników, jak i przyjaznym miejscem do przyjmowania gości i rodziny? Nie jest to zadanie trudne, ale wymaga nieco skupienia i opracowania pewnej strategii.

Można by powiedzieć, że wszystko zaczyna się w głowie. To w niej wizualizujemy sobie miejsce, do którego zapraszać będziemy rodzinę i znajomych oraz spędzać wolny czas. Wyobrażamy sobie kolory ścian, kształt i rodzaj mebli oraz ich rozmieszczenie, a także rodzaj podłogi. Sugerujemy się już nie tylko własnymi preferencjami, poradami i doświadczeniem znajomych, ale i praktycznością. Poszukujemy inspiracji i wskazówek, ponieważ mamy świadomość tego, że  wszystko ma do siebie pasować i służyć nam jak najdłużej.

Urządzając salon należy wziąć pod uwagę przestrzeń, jaką mamy do zagospodarowania. Zazwyczaj większe pole manewru mamy w domach, zaś w bloku jesteśmy ograniczeni dostępną powierzchnią, która rzadko bywa duża. Nie zmienia to jednak faktu, iż ta część naszego M ma nam służyć na lata. Nawet, jeśli będziemy przearanżowywać układ, który się znudził bądź stał się niemodny. Obecnie na topie stały się wnętrza otwarte, czyli połączenie salonu z kuchnią. Choć bardzo praktyczne, to jednak nie wszyscy decydują się na takie rozwiązanie. Jak przy niemal każdym aspekcie, ma to swoje wady i zalety.

Decydując się na konkretny styl, czy to skandynawski, industrialny, marynistyczny,  czy też rustykalny, warto pamiętać, iż lubią one się ewoluować, tym samym, dla niektórych pewne zmiany nie do końca się podobają. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest postawić się na klasykę. Warto zdecydować się jednak na dodatki, takie jak poduszki, ramki na zdjęcia czy wazony na kwiaty, które ocieplą wizerunek.

Tak więc, wszystko ma do siebie pasować. Aranżacja salonu to proces nieco skomplikowany, ale z pewnością odpłaci nam on swą funkcjonalnością i estetyką. Stanie się ukochanym miejscem do czytania książek, oglądania telewizji, przyjmowania gości czy też po prostu relaksem.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Recent Posts

Z jakich akcesoriów korzysta się w domach?

W domach można korzystać obecnie z wielu różnorodnych akcesoriów, które są mniej lub bardziej przydatne. Z całą pewnością zainteresowanym przydadzą...

Kostka brukowa – jaki obszar wyłożyć?

Które obszary wyłożyć kostką brukową i ile jej mieć na działce? Ważne są zarówno względy praktyczne, jak i estetyczne. (więcej…)

Czy warto montować okna i drzwi samodzielnie?

Projektowanie własnego domu to dla wielu osób bardzo duża satysfakcja, jednak trzeba mieć na uwadze to, że opłaca się wtedy...

Kamień tworzy modne kuchnie 2018

Zwolennicy tradycyjnego wystroju kuchni – z ozdobnymi frontami szafek, z zazdrostkami w oknach, z mnóstwem kolorowych pojemników na przyprawy i...

Jakie powinno być oświetlenie w nowoczesnym salonie?

Salon to miejsce wyjątkowe w każdej przestrzeni domowej. To wnętrze dedykowane spotkaniom towarzyskim i rodzinnym oraz szeroko pojmowanemu relaksowi –...