Co powinien mieć nowoczesny basen ogrodowy?

Basen w ogrodzie to marzenie prawie każdego. Nie tylko sprawia w lecie frajdę dzieciom, ale także chętnie z niego korzystają w upalne, leniwe popołudnia. Wybór basenów ogrodowych na rynku jest ogromny. Liczne akcesoria, nowe technologie sprawiają, że można stać się posiadaczem naprawdę świetnej atrakcji, a w dodatku nie rujnując przy tym budżetu domowego.

Kąpieliska dostępne przy dużych miastach czy inne rzeki oraz zalewy w weekendy lub inne dni wolne od pracy pękają w szwach i trudno nad nimi wypocząć. Ponadto, jeziora często są zanieczyszczone i coraz częściej właściciele domków jednorodzinnych decydują się na zakup basenu ogrodowego. Dzięki temu na rynku ceny basenów ogrodowych stają się coraz bardziej przystępne.

Optymalne miejsce na basen

Najważniejszym elementem przy projektowaniu basenu, jest z pewnością miejsce, w którym zostanie położony. Warto zadbać by nie było szczególnie odsłonięte, do którego wszyscy sąsiedzi mieliby łatwy podgląd. Basen potrzebuje ustronnego, intymnego miejsca, w którym będzie można wypocząć. Ważny jest także dostęp słońca do basenu, które by nagrzewało wodę i sprawiało, że kąpiele będą przyjemnością.

Rodzaje basenów

Do najnowocześniejszych obecnie na rynku basenów należą baseny poliestrowe. Baseny mogą być oczywiście wykonane z rozmaitych materiałów, jednak najtańszym rozwiązaniem jest z pewnością zakup niecki basenowej, która jest wykonana z poliestru. Takie niecki, można zamówić u producenta basenów, o określonych wymiarach. Baseny poliestrowe posiadają bardzo wiele zalet, z jednej strony są niezwykle łatwe w montażu i wystarczy krótka chwila, żeby basen został wykończony, z drugiej natomiast są niezwykle trwałe. Co więcej, w razie jakiegokolwiek uszkodzenia, baseny poliestrowe można w prosty sposób naprawić, łatając je po prostu. W tego rodzaju basenach nie trzeba także spuszczać wody na okres zimowy. Można ją spokojnie przechowywać przez całą zimę do następnego lata.

Czyszczenie wody – akcesoria basenowe

Woda w niecce basenowej szybko ulega zabrudzeniu. Owady, liście, włosy czy inne zanieczyszczenia, powinny co jakiś czas zostać usunięte. Aby woda w basenie byłą czysta, musi być przede wszystkim przefiltrowana. Do tego najlepiej sprawdzają się filtry piaskowe. Za pomocą pompy piaskowej poprzez skimmer, zabierana jest z basenu brudna, zanieczyszczona woda, która trafia następnie do zbiornika filtra, który wypełniony jest piaskiem kwarcowym. Tam wówczas, osadzają się wszelkie zanieczyszczenia z basenu, a przefiltrowana woda zostaje przez dysze wlotowe z powrotem zwrócona do basenu.

Odkurzacze – czyste dno

Niestety żaden skimmer czy nawet pompa filtrująca nie pozbędą się zanieczyszczeń, które opadły już na samo dno basenu. Aby je usunąć, należy skorzystać ze specjalnego odkurzacza. Obecnie na rynku jest obecnych wiele akcesoriów basenowych takich firm jak Pool Design Company, które ułatwią czyszczenie. Popularne są także siatki czyszczące do usuwania zabrudzeń z powierzchni wody czy szczotki.

Zadaszenia – przed owadami i liśćmi

Niezwykle popularne są także zadaszenia basenowe. W trakcie dnia, pozwalają na trochę szybsze nagrzewanie wody, natomiast w nocy gwarantują spowolnienie utraty przez nią ciepła. Co więcej, zadaszenia basenowe chronią baseny, przed licznymi owadami czy roślinnością, zanieczyszczającymi zbiorniki wodne. Obecnie wszystkie pokrywy basenowe są niezwykle łatwe w montażu i zakładanie ich nawet co noc nie wymaga poświecenia dużej ilości czasu.

Zabudowa wokół basenu – architektura światła

Przy budowie basenu warto zwrócić także uwagę na fakt, by jego wygląd był jak najbardziej atrakcyjny, ponieważ basen jest z pewnością wielkim atrybutem działki. Unowocześnić go pomogą wszystkie dostępne na rynku akcesoria, takie jak na przykład drabinki, zjeżdżalnie dla najmłodszych czy trampoliny. Wszystkie te elementy sprawią, że kąpiel w basenie będzie niezwykle atrakcyjna. Co więcej, warto także zwrócić uwagę na oświetlenie wokół basenu, które może sprawić, że światło będzie się fantastycznie rozchodzić po powierzchni wody wieczorami, tworząc niezapomnianą, magiczną atmosferę.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Pool Design Company – zadaszenia basenowe

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Recent Posts

Cyklinowanie podłogi sposobem na piękny parkiet

Drewno, jak każdy materiał, niszczy się w ciągu lat użytkowania. Drewniane podłogi przestają wyglądać tak efektownie, jak z początku, a...

Jak kupować meble biurowe? Na co zwracać uwagę wybierając meble do biura?

Zakup mebli biurowych to jeden z ostatnich etapów przygotowywania siedziby firmy do tego, by mogli w niej wykonywać swoje obowiązki...

Czy kąpiel może być lecznicza?

Ciągłe przeziębienia, nawracająca grypa i alergie wielu osobom towarzyszą przez całe życie. Nic dziwnego, że coraz więcej kobiet i mężczyzn...

Dlaczego regularna konserwacja klimatyzacji jest tak istotna?

Osoby, które myślą, że po instalacji klimatyzacji - w domach, mieszkaniach, pomieszczeniach biurowych - kończą się prace związane z tym...

Zmiany w sposobie dystrybucji węgla

Krajowy rynek otwarty jest na producentów węgla z zagranicy. W ten sposób tworzone są nowe kanały dystrybucji. Sam towar również...