Aranżacja małego WC – pomysły i porady

Niewielkie wc najczęściej można spotkać w blokach, jednakże w domach również nieraz właściciele decydują się na wybudowanie takiego pomieszczenia, które służy jako wc dla gości lub jest niezbędne jeżeli dom zamieszkuje większa liczba domowników. Takie rozwiązanie jest wygodniejsze, ponieważ eliminuje „kolejki” do toalety. W jaki sposób zaaranżować to pomieszczenie, by było ono nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe?

Przemyślany projekt aranżacji WC

Oczywiście nawet w najmniejszym wc nie może zabraknąć podstawowych urządzeń sanitarnych, którymi oprócz sedesu sa również umywalka czy bidet. Muszą być one rozmieszczone w ten sposób, żeby korzystanie z każdego z nich było komfortowe. Należy więc dobrze zaplanować usytuowanie urządzeń względem siebie oraz względem ścian. Małe pomieszczenie nie może zostać zagracone, ponieważ wtedy uzyskamy efekt optycznego pomniejszenia i tak niedużej powierzchni. Najlepiej zdecydować się więc na jedynie niezbędne elementy. Dobrze sprawdzą się tutaj urządzenia podwieszane, ponieważ nie zajmują miejsca na podłodze, co sprawia, że wnętrze wydaje się przestronniejsze.

Najlepiej do małego wc nie wprowadzać także dużej ilości dodatkowych mebli takich jak szafki łazienkowe czy urządzeń takich jak pralka. Takie elementy raczej powinny się znaleźć w większej łazience. Dobrze jest również unikać rozstawiania kosmetyków czy bibelotów na widoku, ponieważ sprawia to wrażenie chaosu, który pomniejsza przestrzeń. Idealnym rozwiązaniem będzie również aranżacja małego wc w jasnym kolorze. Może to być biel z żywymi akcentami kolorystycznymi lub z błyszczącymi dodatkami w kolorze złota lub srebra.

Małe lecz stylowe WC

Male wnętrze nie musi być pozbawione stylu. Warto się zastanowić, jaki klimat wnętrza preferujemy. Obecnie modne są pomieszczenia w stylu minimalistycznym lub skandynawskim, które idealnie korespondują z małym metrażem, jednakże miłośnicy stylu glamour, romantycznego czy retro nie muszą wcale rezygnować ze swoich upodobań. Wystarczy kilka dodatków w ulubionym klimacie, na przykład lustro, pojemniki czy uchwyt na papier toaletowy, by wc nabrało stylu.

Ciekawym, choć nietypowym rozwiązaniem jest nowoczesna stylizacja z ciemnymi ścianami i podłogą z drewna egzotycznego. Co prawda nie wpływa ona na optyczne powiększenie wc jednakże prezentuje się naprawdę nietuzinkowo i oryginalnie, zachwycając gości i ciesząc oko gospodarzy. Jak widać połączenie funkcjonalności wc z jego ciekawym wyglądem nie jest trudne. Wystarczy skorzystać z własnych pomysłów lub inspiracji wyszukanych w sieci.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Recent Posts

Poprawne zaplanowanie systemu ogrodzeń

W domach jednorodzinnych często klienci szukaj prywatności. Stad potrzeba zaplanowania takich ogrodzeń wokół działki, aby zapewniały one zarówno ekran przed...

Przyszłość paliw węglowych?

Zanieczyszczenie środowiska wywołane spalaniem paliw kopalnych wymaga zastanowienia się jak dalej z nimi postępować? (więcej…)

Dywan ze sznurka – dobry wybór do Twojego wnętrza

Dywan dziergany - sposób na niepowtarzalne wnętrze Wielu z nas urządzając salon, sypialnie lub pokój dziecięcy staje w końcu przed...

Nieszablonowe meble biurowe

Potrzeby współczesnych inwestorów są ogromne i bardzo zróżnicowane – a wszystko przez to, że nieustannie zwiększa się możliwość wyboru asortymentu...

Wynajem mieszkań dla początkujących

Ta historia mogłaby rozpocząć się tak: jestem szczęśliwym właścicielem nieruchomości i chciałbym ją wynająć, czerpiąc z tego dochód pasywny. Albo:...