Proste triki na optyczne powiększenie salonu

Oświetlenie w salonie to jeden z najbardziej istotnych elementów, które znajdują się w jego wystroju. Światło nie pełni tylko i wyłącznie funkcji praktycznej, ale również ma naprawdę niezwykle duży wpływ na kwestię dekoracyjną w tymże pomieszczeniu. Światło posiada niezwykle plastyczne właściwości, dzięki którym można zmienić proporcje salonu o niewielkich rozmiarach. W takim też przypadku pozwala to na wybranie odpowiednich lamp do salonu. Jeżeli chcesz wybrać jak najbardziej odpowiednie światło to zapoznaj się z kilkoma poradami, które możesz tutaj odnaleźć.

Zapamiętaj sobie jedną rzecz, że światło bez wątpienia będzie w stanie udoskonalić kształt salonu, który nie należy do przesadnie wielkich i pozwoli to ponadto na wprowadzenie do niego niezwykle przyjemnej atmosfery. Wzornictwo, liczba i samo rozmieszczeni lamp w salonie będzie zależało w głównej mierze od tego jak został on urządzony i jakie ma rozmiary.

Aranżacja niewielkiego salonu

Dzięki właściwemu rozmieszczeniu punktów świetlnych będziesz w stanie optycznie powiększyć swój salon o niewielkich rozmiarach. To właśnie światło pozwoli Ci podkreślić wybrane przez Ciebie miejsca oraz ukryć te, których nie chciałbyś za bardzo uwydatniać. Salon może zyskać na poczuciu przestrzeni jeżeli zdecydujesz się skierować światło na sufit, albo na konkretne fragmenty dekoracji w Twoim wnętrzu. Obojętnie czy zdecydujesz się na wbudowane czy też na zawieszone oprawy sufitowe to i tak będą one charakteryzować się mocnym światłem, dzięki czemu salon będzie wydawać się znacznie wyższy niżeli jest w rzeczywistości.

Salon będzie mógł zostać optycznie wydłużony dzięki zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia pionowego pod postacią filarów czy też kolumn. Jeżeli zaś zależy Wam na optycznym poszerzeniu salonu to wystarczy, że skierujcie bardzo intensywne źródło światła na te ściany, które są dłuższe od reszty. Idealnie tutaj będą spisywał się reflektory oraz kinkiety.

W przypadku salonów, które cierpią na dosyć sporą wąskość to dobrym sposobem na ich rozterki będzie zastosowanie źródła światła w ukrytych wnękach, albo też podświetlenie półek oraz obrazów. Jeżeli zaś zdecydujecie się na lampy, które zostały wykonane ze szkła przezroczystego to unikniecie w tym momencie bardzo niekorzystnego i przytłaczającego poczucia ciężkości, które do małych salonów jest wręcz niepożądane.

Dobór światła przez pryzmat kolorystycznym

Bardzo duży wpływ na to w jaki sposób odbiera się przestrzeń w salonie ma nie tylko i wyłącznie światło, ale również kolorystyka, która dominuje we wnętrzu salonu. Jeżeli zależy Wam na tym, aby salon sprawiał wrażenie o wiele większego niżeli tak naprawdę jest to powinniście przede wszystkim pomyśleć o zastosowaniu jasnych kolorów i zdecydowanie się na gładkie lśniące faktury, dzięki którym blask lamp będzie o wiele lepiej się rozpraszał po całym wnętrzu.

Pokój dzienny, który jest utrzymany w barwach pastelowych i bardzo pogodnych nie będzie wymagał tak intensywnego światła, dlatego też w takim przypadku możecie zdecydować się w zasadzie na rozwiązanie oświetlenia, które będzie pełniło bardziej funkcje dekoracyjną niż praktyczną. Sprawa wygląda już całkowicie inaczej w przypadku wnętrz, które charakteryzują się ciemną barwą na ścianach, zwłaszcza jeżeli te kolory są matowe, a dekoracje zostały wykonane w tym pomieszczeniu z kamienia i drewna. Jest to naprawdę problematyczne w przypadku małych salonów, ponieważ są to kolory i materiały, które w wyniku swoich właściwości zamiast odbijać światło to je pochłaniają, a to jest ściśle związane z tym, iż istnieje naprawdę sporą konieczność, aby światło w takim pomieszczeniu było naprawdę bardzo intensywne.

Jeżeli zdecydujecie się na zastosowanie ciepłego światła ze zwykłych żarówek to będzie ono mogło w bardzo prosty sposób dodatkowo rozświetlić salon o jasnych kolorach. Jeśli zaś nie zależy Ci na tym i chciałbyś uzyskać efekt całkowicie odwrotny to warto, abyś zdecydował się zastosować w swoim salonie zimne refleksy, a możesz je uzyskać chociażby dzięki świetlówko. Zapamiętaj przede wszystkim to, że światło to bardzo istotna kwestia, która powinna być przemyślana już na wstępnym etapie związanym z wykańczaniem wnętrza. Jeśli zdecydujesz się na zbyt późne podejście do tego będziesz mógł naprawdę tego żałować.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Recent Posts

Cyklinowanie podłogi sposobem na piękny parkiet

Drewno, jak każdy materiał, niszczy się w ciągu lat użytkowania. Drewniane podłogi przestają wyglądać tak efektownie, jak z początku, a...

Jak kupować meble biurowe? Na co zwracać uwagę wybierając meble do biura?

Zakup mebli biurowych to jeden z ostatnich etapów przygotowywania siedziby firmy do tego, by mogli w niej wykonywać swoje obowiązki...

Czy kąpiel może być lecznicza?

Ciągłe przeziębienia, nawracająca grypa i alergie wielu osobom towarzyszą przez całe życie. Nic dziwnego, że coraz więcej kobiet i mężczyzn...

Dlaczego regularna konserwacja klimatyzacji jest tak istotna?

Osoby, które myślą, że po instalacji klimatyzacji - w domach, mieszkaniach, pomieszczeniach biurowych - kończą się prace związane z tym...

Zmiany w sposobie dystrybucji węgla

Krajowy rynek otwarty jest na producentów węgla z zagranicy. W ten sposób tworzone są nowe kanały dystrybucji. Sam towar również...