Ogrzewanie łazienki

Ogrzewanie łazienki

6 czerwca 2013 0 przez lm

Najprzyjemniejsza kąpiel to taka w ciepłej łazience. Każdy ma gęsią skórkę już na samą myśl o rozebraniu się w zimnym pomieszczeniu. Z tego też względu sprawa odpowiedniego ogrzewania łazienkowego jest bardzo istotna. Jest wiele rodzajów grzejników łazienkowych, które możemy zakupić. Podstawowym ich podziałem są grzejniki ścienne, oraz ogrzewanie podłogowe. Wielu z nas decyduje się na grzejniki ścienne. Mają one kształt tak zwanych drabinek. Najnowsze grzejniki drabinkowe są wykonywane w sposób by mogły stanowić wręcz dekorację łazienki. Ponadto spełniają wspaniała funkcję jako suszarkę na mokre ręczniki, które wysychają w zawrotnym tempie. Oprócz funkcji grzewczej jak widzimy pełnią wspaniałą funkcje suszarki oraz wieszaka. Najczęściej materiałem wybieranym do ich produkcji jest stal oraz miedź. Nie spotyka się już grzejników wykonanych z aluminium.

2

Taki grzejnik, zazwyczaj podpięty jest do ogrzewania centralnego. Niektórzy jednak decydują się by był to grzejnik gazowy, lub po prostu elektryczny. Nawet mały grzejnik łazienkowy, potrafi dać na prawdę dużo ciepła. A co można powiedzieć na temat ogrzewania podłogowego? Ten rodzaj ogrzewania dzielimy na wodne i elektryczne. Wodne, jest droższe jeśli chodzi o samo zamontowanie, jednak w podczas późniejszego użytkowania jest o wiele tańsze. Warto zatem przeanalizować nie tylko koszty związane z montażem ale także późniejszą eksploatacją. Ogrzewanie podłogowe montuje się pod płytkami lub pod panelami, dlatego jego montaż warto rozważyć znacznie wcześniej niż podczas ewentualnego remontu.

3

Ogrzewanie łazienkowe jest bardzo istotna kwestią, której nie należy bagatelizować. Starannie przemyśl jaki typ ogrzewania jest najodpowiedniejszy dla ciebie samego i działaj! Kąpiel w ciepłej łazience sprawi ci wiele przyjemności.