Błękit w aranżacji wnętrza

Błękit w aranżacji wnętrza

19 marca 2013 0 przez lm

W jaki sposób oddziałuje na nas błękitne niebo i morze? W pomieszczeniach, których barwa ta jest dominująca, czujemy się bezpiecznie, spokojnie. Kolor niebieski kojarzony jest również z czystością oraz świeżością. Zastanów się, w jakiś sposób możesz wykorzystać, ten kolor podczas aranżowania wnętrza swojego mieszkania.

Kolor błękitny, tak samo jak każda z barw wywiera na nas ogromne znaczenie. W tym wypadku mówimy o pozytywnym wpływie na nasz komfort oraz samopoczucie. Kolor niebieski może dominować w naszym pomieszczeniu, malując ściany w takim kolorze. Innym wyjściem jest stworzenie z niego koloru dominującego wśród dekoracji i dodatków. Do jakich pomieszczeń nadaje się ten kolor? Możemy zastosować go w sypialni, salonie, kuchni, łazience oraz pokoju dziecięcym. W każdym z tych pomieszczeń postara się o uczucie zrelaksowania. Rzecz jasna kolor niebieski ma wiele swoich odcieni. Nie wszystkie z nich będą pasować do znanych stylów urządzania wnętrz. Kolor przypominający błękitne niebo, jest najłatwiejszy do opracowania. W jakim sensie? Pasuje do wielu stylów oraz połączeń kolorystycznych. Możemy go łączyć z beżami, szarościami a także różem i zielenią. Jeżeli za pomocą błękitu chcemy dodać subtelności, a zarazem stanowczości i stylu, powinniśmy wybrać odcienie indygo oraz ultramarynę.

Aby nasz niebieski, nie przyczynił się do zemdlenia pomieszczenia, powinien by łączony z innymi barwami według pewnych zasad. W sypialniach łączy się błękit nieba z lekką szarością i bielą, ze względu na przeznaczenie pomieszczenia. Sypialnia jest oazą spokoju i relaksu. W pokoju dziennym, natomiast barwa ta powinna być łączona z wyrazistymi kolorami. Kolor błękitu nieba oraz morza, znakomicie odnajduje się we wnętrzach urządzonych w stylu marynistycznym. Beżowa oraz kremowe dodatki będą mile widziane.