Obraz sercem wnętrza

Obraz sercem wnętrza

4 marca 2013 0 przez lm

Nikt z nas nie chce aby nasze mieszkanie uchodziło za zimne. Przecież mieszkanie nie ma być tylko funkcjonalne i praktyczne ale także, ma dawać nam uczucie komfortu, oraz ciepła. Jak możemy dodać serca, naszemu mieszkaniu? Z całą pewnością przyczynią się do tego dywany, firanki z zasłonami, oraz dekoracje typu poduszki na kanapie. Kiedy okazuje się, że to jednak za mało musimy pójść o krok do przodu. Konieczne będzie kupno obrazu. Jednak co robić kiedy nie wiemy jaki z ich wielu rodzajów będzie najodpowiedniejszy?

Przede wszystkim powinniśmy dopasować obraz do kolorystyki mebli, ścian oraz innych dominujących dekoracji pomieszczenia. Obraz oddziałuje na naszą psychikę, nie wskazane będą zatem uwiecznione na nim smutne sceny, jak płacząca dziewczynka czy tym podobne. Obraz musi oddziaływać na nas w wielce pozytywny sposób. Najlepiej jeżeli wpływałby na nas uspokajająco, albo wręcz poprawiał humor. Obraz powinien stanowić główną ozdobę pomieszczenia, dlatego nie możemy podejmować wyboru pochopnie. Możemy także zakupić trzy obrazy o tej samej tematyce i powiesić je przy sobie. Nie bez znaczenie pozostaje także rama obrazu. Jeśli w naszym mieszkaniu dominuje styl retro, powinna ona być bogato zdobiona i najlepiej w kolorze złotym. W wypadku nowoczesnego mieszkania, stawiamy na proste ramy bez zdobień w stonowanych kolorach na przykład białe bądź czarne.

Pamiętaj, że obraz będzie wisiał na twojej ścianie przez wiele lat. Jeżeli zainwestujesz w dobry obraz, odpowiednio dopasowany pod względem kolorystycznym oraz z przesłaniem, nadasz swojemu wnętrzu tak potrzebnego ciepła. Jeśli w odpowiedni sposób zadbasz także o odpowiednie dobranie światła, oraz kolorów dominujących w pomieszczeniu, twoje mieszkanie będzie bogatsze także o duszę, która będzie wzbudzać zachwyt i pozytywne emocje w domownikach oraz wszystkich gościach.