Styl New Romantic w sypialni

Styl New Romantic w sypialni

1 marca 2013 0 przez lm

New romantic, mówi ci to coś? Jest to dość nowy styl aranżacji wnętrza, stworzony, dla osób które od wnętrza wymagają czegoś więcej. New romantic w wyjątkowy sposób potrafi połączyć luksus z tak pożądaną przez wszystkie kobiety nastrojowością. Kolory dominujące w tym stylu są stonowane. Zazwyczaj wybiera się odcienie różu i szarości. Wielu z najpopularniejszych producentów farb dysponują w swoim asortymencie takimi farbami. Jeśli nie jesteśmy fanami malowanych ścian, śmiało możemy pość w stronę tapet, pamiętając jednak o tym by nie były zbyt wzorzyste, mogłyby w ten sposób zagracić pomieszczenie.

Dzięki stonowanym barwom, nasze wnętrze nabierze stylu godnego pozazdroszczenia. Wnętrze będzie nas wyciszać oraz zapewni nam poczucie komfortu. Ściany nabiorą charakteru, gdy w podobnym odcieniu barw, za pomocą szablonu naniesiemy stylowy wzór. Szablony do malowania na ścianach są dostępne w różnych sklepach budowlanych, oraz na stronach internetowych. Doskonałym wyborem, będzie zakup mebli w białym kolorze. Meble takiej barwy są stosunkowo drogie, ze względu na popularność koloru. Można jednak z tego problemu zgrabnie wybrnąć, kupując zwykłe meble i przemalowując je na biało. Uroku w tym wypadku mogą nadać farby ‚pękające’ do malowania drewna. Pierwszą warstwę farby, malujemy innym kolorze. Może to być jeden z kolorów dominujących w pomieszczeniu. Druga warstwa to biała farba, która podczas schnięcia pęka, tworząc odpryski. W miejscach gdzie odeszła farba widzimy pierwszą warstwę koloru.

Jak mówi stare przysłowie – diabeł tkwi, w szczególe, dlatego reszta magii i uroku tkwi w dodatkach. Muszą być ona starannie dobierane, oraz n bieżąco weryfikowane. Idealną dekoracją, która może okazać się też bardzo funkcjonalna jest toaletka, w komplecie ze stołeczkiem w stylu rokoko. Nie zapomnij o stylowej narzucie na łóżko oraz poduszkach. W tym wypadku liczymy na ilość – im więcej tym lepiej.