Oświetlenie w łazience

Oświetlenie w łazience

14 lutego 2013 0 przez lm

Z pewnością każdy z nas stanie w życiu przed remontem własnego domu. W dzisiejszym artykule skupimy się jednak na jednym pomieszczeniu, a mianowicie na łazience. Dla niektórych jest to często jedno z najtrudniejszych miejsc, gdzie zazwyczaj wszystkie pomysły „wysiadają”. Ciężko się z tym nie zgodzić, a szczególnie gdy praca fachowców pozostawia wiele do życzenia. Łazienka jest więc miejscem, gdzie niezwykle trudno o dobrze dobrane elementy, choć w gruncie rzeczy wszystko jest możliwe – być może odznaczamy się niezwykle dobrym gustem! Jeżeli mamy już zakupione wszystkie niezbędne rzeczy nie zapomnimy o oświetleniu. W nowoczesnej łazience – jak i mieszkaniu – dobrze dobrane oświetlenie spełnia swoją gustowną i efektywną rolę.

Czy nowoczesne wnętrza cechuje wisząca lampa? Z pewnością tak, jednak dużo większą furorę i niepoprawną popularność biją inne rodzaje oświetleń – zwłaszcza w łazienkach. Warto o tym pamiętać, gdyż łazienka jest często pomieszczeniem, które uwzględnia dekorowanie wnętrza światłem. Pozwala to wprowadzić odpowiedni nastrój – dobrze dobrane oświetlenie może sprzyjać nie tylko relaksowi, ale dodać pomieszczeniu charakterowi i niecodziennej przytulności. Mało kto wie, że dobrze dobrane oświetlenie potrafi zwiększyć nie jedno małe pomieszczenie – optycznie będzie wyglądać na większe. Jednym z dobrych pomysłów jest zrobienie podświetlanego sufitu. W tym wypadku świetlówki montuje się w podwieszanym suficie – często zakańcza się to hartowanym szkłem. Pamiętajmy jednak, że użycie odpowiedniej grubości szkła ma sporą różnicę! Dlaczego? Ponieważ to od jego grubości zależy jasność we wnętrzu łazienki.

Projektując łazienkę powinniśmy także uwzględnić oświetlenie montowane pod szafkami i przy podłodze. Doskonałym rozwiązaniem jest tutaj użycie listw LED, które można zasilać na baterię. Z pewnością tego rodzaju oświetlenie jest bardzo efektywne. Dlaczego? Ponieważ listwy LED emitują bardzo delikatne światło, co nie jest drażniące dla naszych oczu.