Aranżacja wnętrz – wiosenne odświeżenie mieszkania

Za wiosną zaczynamy usychać z tęsknoty zwykle już w połowie karnawału. Liczymy, że wraz z nią nadejdzie zastrzyk energii i znowu będzie się nam chciało. Odkładamy na jej przyjście przeróżne sprawy. I faktycznie, kiedy robi się cieplej, a dzień staje się dłuższy przystępujemy do realizacji planów. Zaczynamy biegać, zapisujemy się na różne kursy i oczywiście robimy gruntowne domowe porządki.

Dosyć szybko okazuje się, że po zimie dzieci wyrosły już ze swoich łóżek, szafy nie mieszczą wszystkich ubrań, a salon stal się magazynem książek, zabawek i tak zwanych rzeczy niczyich. Jeżeli dotarliście już do etapu, w którym wasze mieszkanie przypomina siedlisko chaosu, najlepszym rozwiązaniem na drodze do przywrócenia harmonii będzie nowa aranżacja wnętrz. Jeśli wszystko dobrze zaplanujecie, odświeżenie mieszkania nie powinno zając nie więcej niż kilka dni, a wy dzięki wprowadzonym zmianom odzyskacie panowanie nad domem.

Zastanówcie się jakie braki funkcjonalne ma wasze mieszkanie. Jeśli skończyły się już wam pomysły na nowe miejsca do przechowywania, może warto zabudować którąś z wnęk lub po prostu pozbyć się paru od dawna nie używanych rzeczy, które wciąż darzymy sentymentem i których wyrzucenie wydaje się wam rozstaniem z najlepszym przyjacielem. Jeśli faktycznie musicie, wybierzcie spośród nich swoja ulubioną i pozostawcie jako artefakt waszego życia sprzed zmiany wystroju. Z resztą postarajcie się najzwyczajniej pożegnać.

Pomyślcie nad przemalowaniem ścian, zmianą tapicerki krzeseł w jadalni, nowymi zasłonami lub dywanem. Za pomocą dobrze dobranych kolorystycznie tekstyliów możecie odmienić wystrój jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Czerpcie inspiracje zewsząd, ale wybierając konkretne rozwiązania kierujcie się przede wszystkim własnym stylem. Najbardziej spektakularne aranżacje znudzą się wam bardzo szybko, jeśli będą wyłącznie trendem, który w żaden sposób nie współgra z waszym smakiem. Oczywiście możecie skorzystać również z pomocy pracowni architektonicznej. Projektanci z biura Projekt MIMO doradzą wam w kwestii doboru materiałów wykończeniowych, kolorystyki, dodatkowego oświetlenia czy optymalnego ustawienia mebli. Aranżacja wnętrz z pomocą doświadczonych profesjonalistów potrwa jeszcze której, a przeprowadzona na wstępie analiza waszych potrzeb pomoże w sprawnej realizacji projektu.

Poproście współpracującego z wami architekta o przedstawienie kilku wariantów i na ich podstawie wybierzcie projekt, który najpełniej spełnia wasze oczekiwania. Nie odstępujcie od zaplanowanego budżetu, postawcie na proste i funkcjonalne rozwiązania i cieszcie się zmianami. Otwórzcie przestrzeń mieszkania rozświetlając dom jasnymi kolorami i meblami o lekkich, prostych formach. Nie martwcie się, że ogranicza was metraż, to właśnie małe przestrzenie są największym wyzwaniem dla architektów, a aranżacja trudnych (rozkład mieszkania, okna, ustawność poszczególnych pomieszczeń) wnętrz przynosi najbardziej niesamowite efekty.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts

Jak odpowiednio wybrać rolety plisowane?

Rolety plisowane zwane również jako plisy, wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród osób poszukujących praktycznych rozwiązań dla aranżacji okien. Doskonale sprawdzają...

Rodzaje podłogi drewnianej – parkiet, mozaika czy panele?

Drewno to materiał, który nie wychodzi z mody – jest szlachetne, eleganckie, ciepłe w dotyku i bezpieczne dla alergików. Nic...

Co powinien mieć nowoczesny basen ogrodowy?

Basen w ogrodzie to marzenie prawie każdego. Nie tylko sprawia w lecie frajdę dzieciom, ale także chętnie z niego korzystają...

Wnętrze, z którym rozkwitniesz, czyli wybieramy obrazy z kwiatami

Każdy z nas lubi od czasu do czasu zmienić coś w swoim najbliższym otoczeniu. Może to być spektakularna odmiana w...

Fototapety z mostami – dekoracja, która powiększy Twoje wnętrze

Dekorując nasze wnętrze mamy wpływ na wiele rzeczy – na dobór mebli i dodatków, kolor ścian i wykładzin, estetykę i...