Jak ocieplić wnętrze? Trzy pomysły z kamieniem dekoracyjnym w roli głównej

Modne faktury drewna i kamienia, tekstylne dodatki i odpowiedni dobór kolorów podkreślą przytulny charakter domu, wpisując się w jego stylistykę i podkreślając upodobania domowników.

Popularny w Stanach Zjednoczonych kamień dekoracyjny –– teraz staje się modny również w Polsce. Trudno się dziwić. Powierzchnia kamienia dekoracyjnego tworzy trójwymiarowy efekt, który (szczególnie wieczorem, przy odpowiednim oświetleniu) podkreśla przytulną atmosferę, sprzyjającą wypoczynkowi po trudach dnia codziennego. Dodatkowo, dzięki ciekawej fakturze, kamień wewnętrzny sam w sobie stanowi dekorację – więc możemy podkreślić styl pomieszczenia, jednocześnie (zgodnie z obowiązującą modą) rezygnując z wielu dodatków. Możliwości doboru wzoru, koloru i faktury są ogromne: http://www.stonemaster.pl/oferta/kamien-dekoracyjny-i-elewacyjny – pojawiają się zarówno kolekcje naśladujące naturalną skałę, odwzorowujące fakturę ceglanego muru, drewna, jak również nowoczesne, geometryczne formy. Poniżej przedstawiamy trzy przykłady zastosowania kamienia wewnętrznego w różnorodnej stylistyce, lecz niezmiennie – w wersji ocieplającej atmosferę.

W klasycznym, amerykańskim wydaniu, kamień dekoracyjny łączymy z eleganckim wnętrzem reprezentacyjnej rezydencji. Przywodzi na myśl skojarzenie z kominkiem, stylowymi i tradycyjnie zdobionymi skórzanymi czy drewnianymi meblami – dla których idealnym tłem jest ściana wyłożona kamieniem. Ten efekt warto wykorzystać także we własnym salonie. W końcu miejsce, w którym przyjmujemy gości, musi prezentować się z klasą, jako nasza najlepsza wizytówka. Ukazana na zdjęciu tytułowym tradycyjna aranżacja salonu wykorzystuje kolekcję Otoczak Stone Master. Kształt oszlifowanych przez strumień potoku kamieni został odwzorowany z niewiarygodna precyzją, dzięki czemu wprowadza relaksujące skojarzenia z sielankowym krajobrazem i niczym nieskażoną naturą. To idealna sceneria dla miejsca, w którym wypoczywamy i spędzamy czas w gronie najbliższych – zatem powinniśmy czuć się w nim komfortowo.

Jasna tonacja, barwy ziemi i buzujący płomień w kominku niezmiennie ocieplają wnętrze, także to utrzymane w nowoczesnej stylistyce. Proste linie i geometryczne formy dominujące w pomieszczeniu podkreślają jego modny charakter. Zgodnie z ostatnimi trendami, idealnym uzupełnieniem tej kompozycji wydają się naturalne dodatki – polana drewna, dekoracje z wikliny i ceramiki, czy też rzeźby utrzymane w stylistyce etno. Centrum tego pomieszczenia stanowi kominek wyłożony wewnętrznym kamieniem dekoracyjnym Sawmill Stone Master. Wielobarwna okładzina o niejednorodnym wzorze przykuwa wzrok, sprzyjając relaksowi przed kominkiem.

Zwolennikom stylu wielkomiejskiego spodobać się może pomysł zastosowania kamienia dekoracyjnego odwzorowującego układ cegieł. W odróżnieniu od klasycznej, bordowej czy lansowanej ostatnio szarej cegły, Sol Brick Stone Master zwraca uwagę energetycznymi, ciepłymi tonami zachodzącego słońca, które ocieplają wnętrze loftu. Dodatek tekstyliów (w postaci poduszek, pledu, obicia kanapy) pogłębia to wrażenie, mimo, iż zgodnie z wielkomiejską estetyką nie ma tu zasłon ani dywanu. Dzięki wielobarwnej, niejednorodnej okładzinie przestrzeń zyskuje oryginalny, lecz przytulny charakter.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts

Jak odpowiednio wybrać rolety plisowane?

Rolety plisowane zwane również jako plisy, wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród osób poszukujących praktycznych rozwiązań dla aranżacji okien. Doskonale sprawdzają...

Rodzaje podłogi drewnianej – parkiet, mozaika czy panele?

Drewno to materiał, który nie wychodzi z mody – jest szlachetne, eleganckie, ciepłe w dotyku i bezpieczne dla alergików. Nic...

Co powinien mieć nowoczesny basen ogrodowy?

Basen w ogrodzie to marzenie prawie każdego. Nie tylko sprawia w lecie frajdę dzieciom, ale także chętnie z niego korzystają...

Wnętrze, z którym rozkwitniesz, czyli wybieramy obrazy z kwiatami

Każdy z nas lubi od czasu do czasu zmienić coś w swoim najbliższym otoczeniu. Może to być spektakularna odmiana w...

Fototapety z mostami – dekoracja, która powiększy Twoje wnętrze

Dekorując nasze wnętrze mamy wpływ na wiele rzeczy – na dobór mebli i dodatków, kolor ścian i wykładzin, estetykę i...