Aranżacja małego WC – pomysły i porady

Niewielkie wc najczęściej można spotkać w blokach, jednakże w domach również nieraz właściciele decydują się na wybudowanie takiego pomieszczenia, które służy jako wc dla gości lub jest niezbędne jeżeli dom zamieszkuje większa liczba domowników. Takie rozwiązanie jest wygodniejsze, ponieważ eliminuje „kolejki” do toalety. W jaki sposób zaaranżować to pomieszczenie, by było ono nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe?

Przemyślany projekt aranżacji WC

Oczywiście nawet w najmniejszym wc nie może zabraknąć podstawowych urządzeń sanitarnych, którymi oprócz sedesu sa również umywalka czy bidet. Muszą być one rozmieszczone w ten sposób, żeby korzystanie z każdego z nich było komfortowe. Należy więc dobrze zaplanować usytuowanie urządzeń względem siebie oraz względem ścian. Małe pomieszczenie nie może zostać zagracone, ponieważ wtedy uzyskamy efekt optycznego pomniejszenia i tak niedużej powierzchni. Najlepiej zdecydować się więc na jedynie niezbędne elementy. Dobrze sprawdzą się tutaj urządzenia podwieszane, ponieważ nie zajmują miejsca na podłodze, co sprawia, że wnętrze wydaje się przestronniejsze.

Najlepiej do małego wc nie wprowadzać także dużej ilości dodatkowych mebli takich jak szafki łazienkowe czy urządzeń takich jak pralka. Takie elementy raczej powinny się znaleźć w większej łazience. Dobrze jest również unikać rozstawiania kosmetyków czy bibelotów na widoku, ponieważ sprawia to wrażenie chaosu, który pomniejsza przestrzeń. Idealnym rozwiązaniem będzie również aranżacja małego wc w jasnym kolorze. Może to być biel z żywymi akcentami kolorystycznymi lub z błyszczącymi dodatkami w kolorze złota lub srebra.

Małe lecz stylowe WC

Male wnętrze nie musi być pozbawione stylu. Warto się zastanowić, jaki klimat wnętrza preferujemy. Obecnie modne są pomieszczenia w stylu minimalistycznym lub skandynawskim, które idealnie korespondują z małym metrażem, jednakże miłośnicy stylu glamour, romantycznego czy retro nie muszą wcale rezygnować ze swoich upodobań. Wystarczy kilka dodatków w ulubionym klimacie, na przykład lustro, pojemniki czy uchwyt na papier toaletowy, by wc nabrało stylu.

Ciekawym, choć nietypowym rozwiązaniem jest nowoczesna stylizacja z ciemnymi ścianami i podłogą z drewna egzotycznego. Co prawda nie wpływa ona na optyczne powiększenie wc jednakże prezentuje się naprawdę nietuzinkowo i oryginalnie, zachwycając gości i ciesząc oko gospodarzy. Jak widać połączenie funkcjonalności wc z jego ciekawym wyglądem nie jest trudne. Wystarczy skorzystać z własnych pomysłów lub inspiracji wyszukanych w sieci.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts

Jak odpowiednio wybrać rolety plisowane?

Rolety plisowane zwane również jako plisy, wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród osób poszukujących praktycznych rozwiązań dla aranżacji okien. Doskonale sprawdzają...

Rodzaje podłogi drewnianej – parkiet, mozaika czy panele?

Drewno to materiał, który nie wychodzi z mody – jest szlachetne, eleganckie, ciepłe w dotyku i bezpieczne dla alergików. Nic...

Co powinien mieć nowoczesny basen ogrodowy?

Basen w ogrodzie to marzenie prawie każdego. Nie tylko sprawia w lecie frajdę dzieciom, ale także chętnie z niego korzystają...

Wnętrze, z którym rozkwitniesz, czyli wybieramy obrazy z kwiatami

Każdy z nas lubi od czasu do czasu zmienić coś w swoim najbliższym otoczeniu. Może to być spektakularna odmiana w...

Fototapety z mostami – dekoracja, która powiększy Twoje wnętrze

Dekorując nasze wnętrze mamy wpływ na wiele rzeczy – na dobór mebli i dodatków, kolor ścian i wykładzin, estetykę i...